До повномасштабної війни на Запорізькій АЕС працювало 11 000 людей, зараз залишилося близько 2000, усі вони підписали трудові договори з Росією. Про це йдеться в матеріалі Forbes.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- На Запорізькій атомній електростанції зараз працює п’ята частина довоєнного штату – близько 2000 людей. Вони підписали контракт із російським «Росатомом», з ними тимчасово призупинено трудові відносини, розповів Forbes в.о. гендиректора ЗАЕС Дмитро Вербицький.
- «Енергоатом» звільняє співробітників ЗАЕС на підставі закону про колабораційну діяльність, якщо факти добровільної згоди на співпрацю з окупантами підтверджено, повідомила пресслужба компанії.
- Через нестачу персонала замість стандартних змін по шість годин співробітники ЗАЕС вимушені працювати по 16 годин без відпочинку, це може призвести до збільшення кількості помилок персоналу, йдеться у вересневому звіті МАГАТЕ.
- Тим, хто відмовився від контракту з «Росатомом», росіяни блокують пропуски на АЕС. Станом на кінець лютого це приблизно 4000 працівників, за даними пресслужби «Енергоатома», їм продовжують виплачувати зарплату.
- «Фактично «Енергоатом» поставив нас перед вибором: або ви патріоти й не виходите на роботу, або зрадники, які продовжують працювати на станції, щоб запобігти аварії», – розповів Forbes керівник підрозділу ЗАЕС Олег Дудар, який виїхав з Енергодара в серпні.
- Репресії почалися майже одразу після захоплення станції в березні 2022-го, сказав Дудар. «Я жив у постійному страху за своїх людей. Іноді хтось зникав назавжди, а хтось повертався через два тижні з синцями, порваними сухожиллями, часто з переламаними ребрами», – сказав Дудар.
- Російські військові та співробітники ФСБ викрадають співробітників із домівок, на вулиці, біля прохідної АЕС, розповів працівник ЗАЕС Андрій, який виїхав зі станції в липні. «Одного з керівників мого цеху викрали з дому вночі. Більше я його не бачив», – сказав він.
- Приблизно половина співробітників станції змогли виїхати з міста. Приблизно 4000 працівників, які відмовились від контракту з «Росатомом», росіяни не пускають на АЕС.
- Для виконання робіт на ЗАЕС потрібні підрядники, які раніше приїжджали з індустріальних районів – Дніпропетровської, Львівської, Харківської областей. «Зрозуміло, що зараз ніхто з них не приїде», – розказав керівник підрозділу ЗАЕС Дудар. Щоб розвʼязати цю проблему, Росія хоче привезти на ЗАЕС близько 150 ремонтників, які працювали на Білоруській АЕС.
Контекст
Запорізька АЕС з потужністю понад 6 ГВт – найбільша атомна електростанція в Європі та дев’ята за потужністю у світі. До війни вона забезпечувала виробництво майже чверті електроенергії в країні.
4 березня 2022 року після нічного штурму російські війська окупували Запорізьку АЕС. Попри це станція до 11 вересня виробляла електроенергію і віддавала її в енергосистему України.
З початку серпня росіяни регулярно обстрілюють територію станції, бʼють по лініях електропередачі, щоб відʼєднати ЗАЕС від української енергосистеми. 25 серпня вперше в історії сталося повне відключення ЗАЕС від енергомережі. Відтоді було п’ять випадків повної втрати живлення ЗАЕС, у такому разі станція переходить на роботу від дизельних електростанцій. На ЗАЕС запаси пального на десять днів роботи, якщо вчасно не підвезти дизель – можлива аварія.
5 жовтня президент РФ Володимир Путін своїм «указом» передав окуповану Запорізьку АЕС в управління новоствореної компанії «Експлуатуюча організація Запорізької АЕС», яка є дочірнім підприємством «Росатома».
- Категорія
- Компанії
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.