Категорія
Новини
Дата

НАБУ і САП завершили розслідування справи щодо 716 млн грн збитків «Укренерго»

НАБУ і САП завершили розслідування схеми заволодіння під час воєнного стану електричною енергією «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів, повідомляє пресслужба бюро. У справі є четверо підозрюваних, серед яких – бізнес-партнер Ігоря Коломойського Михайло Кіперман.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Слідство встановило, що у березні 2022 року ТОВ «Юнайтед Енерджі», на той час один з найбільших в Україні трейдерів, закупило в «Укренерго» електричну енергію на понад 716 млн грн. 
  • Попри наявну заборгованість товариства перед держкомпанією, керівник відповідного департаменту «Укренерго» не зупинив продаж. Гарантом оплати виступив один із комерційних банків, а рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно і з порушенням процедури. 
  • Надалі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми, зазначає пресслужба НАБУ.
  • Гроші за поставлену електроенергію «Укренерго» так і не одержало, а коли ж звернулось до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримало відмову.

Контекст

11 січня НАБУ і САП заявили про викриття схеми заволодіння електроенергією НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів. Сума збитків – понад 716 млн грн. Про підозру повідомили організатору схеми, експосадовцю товариства, голові правління банку та директору приватної компанії.

У січні НАБУ оголосило в розшук бізнес-партнера Ігоря Коломойського – Михайла Кіпермана, якого підозрюють в організації схеми із заволодіння електроенергією «Укренерго».

ТОВ «Юнайтед Енерджі» повʼязують з Ігорем Коломойським. Компанія постачала електроенергію на підприємства Коломойського для забезпечення роботи двох феросплавних комбінатів. Її офіційний власник та директор – Андрій Короткевич-Лещенко, свідчать дані держреєстру у системі YouControl. 

«Укренерго» заявила, що вже вдалося стягнути з трейдера та банку 600 млн грн боргу. Ще 1,1 млрд грн з урахуванням штрафів «Укренерго» намагається стягнути в судовому порядку. На понад 700 млн грн на рахунках залучених до схеми компаній було накладено арешт. Також були заблоковані кошти на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії за кордоном. 

НАБУ також подало до Північного апеляційного господарського суду заяву щодо залучення себе як третьої особи на стороні позивача «НЕК «Укренерго» у справі про стягнення коштів за банківською гарантією з АТ «Банк Альянс».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні