Категорія
Новини
Дата

«Нафтогаз» домовився з канадською Symbio про постачання низьковуглецевого LNG і «зеленого» водню з 2027 року

Канадський енергетичний розробник Symbio Infrastructure в майбутньому поставлятиме скраплений природний газ (LNG) та зелений рідкий водень (LH2) в Україну. 5 червня у Вашингтоні НАК «Нафтогаз України» і Symbio підписали меморандум про взаєморозуміння.

Ключові факти

  • Сторони домовились, що LNG і LH2 будуть доставлятись на термінал в транзитну країну Європи, йдеться у повідомленні «Нафтогазу». 
  • Symbio постачатиме до Європи LNG з найнижчою вуглецеємністю завдяки суворим стандартам Канади щодо видобутку природного газу та інноваційному використанню відновлюваної гідроелектроенергії для живлення своїх потужностей.
  • Можливість з 2027 року отримувати енергоресурси, виготовлені у відповідальний спосіб, матиме вирішальне значення для енергетичної безпеки та економічного розвитку України, зазначив Юрій Вітренко, голова правління «Нафтогазу».
  • Symbio забезпечить конкурентоспроможну енергію Україні за рахунок інноваційної інфраструктури, яка використостовує відновлювальні джерела енергії, та значно зменшить глобальні викиди парникових газів, витісняючи ресурси з більш високим рівнем викидів, сказав Джим Ілліч, засновник й очільник Symbio Infrastructure.

Контекст

Раніше урядовці Канади заявили про готовність допомогти Європі у подоланні енергетичної кризи та диверсифікації поставок LNG зі східної Канади до Європи.

Symbio через свою дочірню компанію GNL Québec розвиває Énergie Saguenay – перший у світі великомасштабний об’єкт для експорту скрапленого природного газу з нейтральним вмістом вуглецю у Квебеку. Еталонний для галузі об’єкт буде скраплювати та експортувати 10,5 млн т або 15 млрд кубометрів на рік чистого LNG до Європи (приблизно 17% річного споживання газу Німеччиною або близько половини споживання газу в Україні) за конкурентними цінами. Це можливо завдяки короткій відстані доставки до Європи та економічній ефективності, що досягається завдяки холодному клімату Канади.

Symbio планує стати одним із найбільших у світі експортерів зеленого водню. Враховуючи час на отримання дозволів від регулюючих органів, початок роботи проектів Symbio заплановано на 2027 рік.

Матеріали по темі