Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду з урядовцями, однією з тем якої стало блокування кордону польськими фермерами, про це глава держави написав у соцмережах.
Ключові факти
- За словами Зеленського, він разом із віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною, міністрами Дмитром Кулебою, Олександром Кубраковим, Миколою Сольським детально розібрали ситуацію та визначили наступні кроки України. «Вони будуть дуже швидко», – анонсував президент.
- Він наголосив, що лібералізація торгівлі з Європейським Союзом має тривати, і він вдячний чіткій позиції Європейської комісії.
- Також він наголосив, що необхідно зберігати єдність заради безпеки всіх країн, яким загрожує російська агресія. «Ситуативні інтереси не мають права її похитнути», – додав Зеленський.
Контекст
Вранці 20 лютого польські фермери розпочали загальний страйк, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною. Поблизу ПП «Медика – Шегині» протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя з зерновозів.
Також на пункті перетину кордону «Рава-Руська – Гребенне» польські протестувальники зупинили пасажирський автобус.
Українська влада вже поінформувала Єврокомісію про ситуацію з блокуванням українського кордону, зокрема блокуванням пасажирського руху й висипанням зерна з товарного поїзда. Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що протест польських фермерів на кордоні з Україною вдасться зупинити в результаті переговорів, як це було під час мітингів перевізників. За його словами, зараз відбуваються переговори між польським урядом і фермерами, а також профспілками для того, щоб розблокувати кордони.
Чого хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.
Станом на ранок 21 лютого базові агропродукти неможливо доправляти через українсько-польський кордон, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, уряди обох країн продовжують перемовини.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.