Категорія
Новини
Дата

Найбагашою людиною Китаю став засновник ByteDance Чжан Імін. Загалом у країні значно поменшало мільярдерів

2 хв читання

Найбагашою людиною Китаю став засновник ByteDance Чжан Імін. /Getty Images

Найбагашою людиною Китаю став засновник ByteDance Чжан Імін. Фото Getty Images

Засновник ByteDance, яка володіє платформою TikTok, Чжан Імін став найбагатшою людиною Китаю з особистим статком у $49,3 млрд, згідно зі щорічним списком Hurun China Rich List, пише Reuters. Через спад економіки у Китаї мільярдерів в останні роки стало менше на третину.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • 41-річний Чжан, який залишив посаду генерального директора ByteDance у 2021 році, випередив магната з виробництва бутильованої води Чжуна Шаньшаня. Останній опустився на друге місце, оскільки його статки скоротилися на 24%, до $47,9 млрд.
  • За даними Hurun, незважаючи на судовий позов за активи в США, глобальний дохід ByteDance минулого року зріс на 30% і склав $110 млрд, що допомогло збільшити особистий статок Чжана.
  • Третє місце в списку зайняв засновник Tencent Поні Ма ($44,4 млрд), в той час як Колін Хуан, засновник PDD Holdings ($34,5 млрд) опустився на четверте місце з третього минулого року. Хоча платформи електронної комерції його компанії, орієнтовані на знижки, Pinduoduo та Temu, продовжують демонструвати стійке зростання доходів.
  • На пʼятому місці опинився підприємець Хе Сянцзянь разом із родиною ($33,1 млрд), він володіє одним із найбільших у світі виробників побутової техніки Midea Group.
  • Загалом кількість мільярдерів у списку зменшилась на 142, до 753 осіб, скоротившись більш ніж на третину порівняно з піковим значенням 2021 року.
  • Це повʼязано з репресіями уряду, слабкістю деяких секторів економіки та депресією на фондових ринках.
  • Тільки за останній рік кількість доларових мільярдерів у Китаї скоротилася на 16%, тоді як курс юаня по відношенню до долара знизився лише на 2,5%.

Контекст

Економічне зростання Китаю сповільнилося в останні місяці, оскільки тривалий спад у секторі нерухомості чинив тиск на споживчі настрої та призвів до скорочення витрат.

Маса невтішних даних у серпні викликала занепокоєння, що уряд Сі Цзіньпіна може не досягти своєї річної цілі зростання ВВП на 5% без додаткової державної підтримки.

У Китаї в серпні зростання промвиробництва і роздрібних продажів сповільнилося сильніше прогнозів. Промвиробництво зросло на мінімальні з березня 4,5% порівняно з тим самим місяцем минулого року, свідчать дані Державного статистичного управління. Роздрібні продажі зросли на 2,1% у річному вираженні – до 3,87 трлн юанів ($545,9 млрд) після підйому на 2,7% у липні. 

24 вересня центральний банк Китаю оголосив безпрецедентні заходи стимулювання економіки, які мають забезпечити зростання ВВП у 5%. Регулятор знизив базову ставку та оголосив про підтримку ринків нерухомості та акцій для стимулювання попиту.

У жовтні голова МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що річні темпи зростання економіки Китаю можуть впасти «набагато нижче» 4%, якщо не будуть проведені реформи для збільшення внутрішнього споживання.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні