Найбільший у світі завод із виробництва iPhone скоро запрацює на повну потужність після протестів працівників – Reuters /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Найбільший у світі завод із виробництва iPhone скоро запрацює на повну потужність після протестів працівників – Reuters

Getty Images

Постачальник Apple, компанія Foxconn, очікує, що його завод у Чженчжоу, який постраждав від COVID, відновить виробництво на повну потужність приблизно наприкінці грудня – на початку січня, пише Reuters із посиланням на джерело. Минулого місяця протест робітників порушив роботу заводу.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Завод у Чженчжоу бореться зі строгими обмеженнями через COVID-19, які викликали невдоволення робітників умовами на заводі. 
  • Виробництво техніки Apple було перервано напередодні Різдва та січневих новорічних свят, і багатьом працівникам довелося або ізолюватися для боротьби з поширенням вірусу, або залишити завод. Foxconn не розкрив подробиць про вплив збоїв на свої виробничі плани чи фінанси.
  • Аналітики кажуть, що Foxconn збирає близько 70% iPhone, а завод у Чженчжоу виробляє більшість моделей преміумкласу, включно з iPhone 14 Pro.
  • Зазначається, що виробництво нині поступово відновлюється, і йде набір нового персоналу. 
  • «Якщо набір пройде успішно, то для відновлення повноцінного виробництва може знадобитися близько трьох-чотирьох тижнів», – повідомило джерело, вказавши на період з кінця грудня до початку січня.
  • Друге джерело Foxconn, знайоме з ситуацією, сказало, що компанія сподівається відновити виробництво в повному обсязі «якнайшвидше», але не змогло назвати терміни.

Контекст

Раніше стало відомо, що Apple запускає виробництво iPhone 14 в Індії набагато раніше, ніж очікувалося, – лише через три тижні після його презентації. Компанія прагне диверсифікувати виробництво своєї техніки. Корпорація зможе виробляти кожен четвертий iPhone в Індії до 2025 року, повідомили аналітики JPMorgan. Технологічний гігант переносить частину виробництва з Китаю на тлі зростання геополітичної напруженості та жорсткої боротьби з COVID-19 у країні.

Виробництво iPhone компанії Apple Inc. може впасти майже на третину на заводі в Китаї наступного місяця через жорсткі карантинні обмеження щодо COVID-19. Головний завод Foxconn у Чженчжоу, в центральному Китаї, на якому працює близько 200 000 осіб, опинився під жорсткими обмеженнями через поширення COVID-19.

Як повідомляє аналітика тайбейської компанії Fubon Research, Foxconn є найбільшим виробником iPhone для Apple, виробляючи 70% світових поставок iPhone, що, відповідно, становить 45% доходу тайваньської фірми. Відповідно до строгої політики Китаю щодо боротьби з COVID-19, заводам дозволяється залишатися відкритими за умови, що вони працюють за системою «замкнутого циклу», коли персонал живе й працює на місці. Компанії кажуть, що такі домовленості створюють численні труднощі.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні