Категорія
Новини
Дата

НБУ збільшив ліміт на зняття готівки з валютних рахунків в Україні та уточнив обмеження на закордонні операції

Нацбанк 21 березня збільшив ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті та уточнив низку обмежень на транскордонні операції. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • НБУ збільшив щоденний ліміт на зняття готівки в Україні з валютних рахунків з 30 000 грн до 100 000 грн (в еквіваленті), повідомляє регулятор.
  • Ліміт в еквіваленті 100 000 грн також поширюється на зняття валюти за кордоном із рахунків в іноземній валюті в українських банках.
  • Щоденний ліміт у 100 000 грн на зняття коштів в Україні з гривневих рахунків залишається чинним.
  • Натомість за кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом у 100 000 грн/місяць. Це має запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах, повідомляє регулятор.

Контекст

В Україні тимчасово заборонено купувати іноземну валюту у зв’язку із запровадженням в країні воєнного стану, натомість продати валюту можна у працюючих відділеннях банків, операторів поштового звʼязку та в обмінниках, без обмежень.

НБУ з 1 березня послабив низку заборон на операції в іноземній валюті. Замість повної заборони на видачу готівкових коштів з рахунку клієнта в іноземній валюті було встановлено обмеження обсягом до 30 000 грн на день.

8 березня НБУ дозволив купувати валюту без обмежень в регіонах, які перебувають під загрозою окупації.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні