Стартап Ілона Маска з виробництва мозкових чипів Neuralink провів другу операцію із вживлення людині мозкового імплантату, пише Bloomberg. За словами Маска, процедура пройшла успішно.
Neuralink сподівається, що її винахід стане рішенням у разі таких невиліковних станів, як параліч і сліпота.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- За словами Маска, цього року компанія планує прооперувати 10 пацієнтів.
- «Не хочу наврочити, але, схоже, з другим імплантатом все пройшло дуже добре, – сказав Маск. – Сигналів багато, електродів багато».
- Маск надав мало подробиць про операцію, яку довелося відкласти після того, як пацієнт, який спочатку був запланований на другу процедуру, відмовився від неї в червні через невказане захворювання.
- Першому пацієнту, квадриплегіку Ноланду Арбо, імплантували пристрій Neuralink на початку цього року. Він часто говорив про покращення, які імплантат приніс у його життя, наприклад, про можливість грати у відеоігри.
- Також компанія просунулася в зусиллях відновлення функції кінцівок у людей із паралічем. «Насправді ми досягли величезного прогресу у вживленні електродів у спинний мозок як потенційного обхідного шляху при травмах спинного мозку», – сказав Метью Макдугалл, головний хірург компанії.
- Він пояснив, що мозковий імплантат буде взаємодіяти з хребетним імплантатом, викликаючи скорочення мʼязів у раніше паралізованих руках та ногах.
Контекст
Заснована у 2016 році Neuralink розробила пристрій, який здатний імплантувати ультратонкі нитки в мозок. Вони приєднуються до спеціального чипа, електроди якого можуть зчитувати інформацію з нейронів у мозку.
Імплантати для зчитування мозкових сигналів – це технологія, яка існує кілька десятиліть. Але інновація Neuralink полягає в тому, що імплантати зробили бездротовими та збільшили кількість імплантованих електродів.
У травні 2023-го Neuralink отримала схвалення FDA для проведення клінічних досліджень на людях, а у вересні компанія анонсувала перші випробування.
В червні минулого року агентство Reuters повідомляло, що оцінка компанії близька до $5 млрд, у листопаді Neuralink залучила додаткові $43 млн венчурного капіталу.
У січні цього року Маск оголосив, що компанія провела першу операцію із вживлення людині мозкового імплантату. Після процедури пацієнт отримав здатність керувати компʼютерною мишею, використовуючи силу думки.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.