Категорія
Новини
Дата

«Норнікель» Потаніна планує перенести частину торгівлі в ОАЕ

Російська гірничо-металургійна компанія «Норільський нікель» зареєструвала підрозділ у Дубаї, пише Bloomberg. Усе більше російських сировинних компаній переміщуються до ОАЕ, щоб продовжити торгівлю.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Згідно з документами, компанія зареєстрована під назвою Greenwich Holdings Limited у фінансовому районі Дубая у грудні минулого року.
  • Новий холдинг, який поки що має невелику команду та юриста у якості директора, може згодом розширитися, оскільки «Норнікель» планує виконувати деякі торгові й адміністративні функції з Дубая, кажуть джерела.
  • В ОАЕ спостерігається приплив російських підприємств, торговців сировинними товарами та емігрантів, які шукають притулку від санкцій. 
  • Інші російські сировинні компанії також присутні в ОАЕ, оскільки прагнуть полегшити закордонні операції. Деякі європейські й американські банки та клієнти уникають російських компаній, навіть якщо самі компанії не піддаються санкціям.
  • «Норнікелю» вдалося уникнути санкцій, але він, як і раніше, стикається з перебоями в логістиці, страхуванні, банківській справі й судноплавстві через наслідки війни. І США, і Велика Британія запровадили санкції проти головного акціонера та президента компанї Володимира Потаніна.
  • У липні «Норільський нікель» продав свого американського дистрибʼютора фірмі в Каліфорнії. Два банки, з якими працював торговий підрозділ компанії, заблокували його рахунки, що призвело до форс-мажорних обставин за деякими угодами, повідомляють джерела.
  • Компанія, яка також має великий торговельний підрозділ у Цузі, Швейцарія, змушена скоротити свої продажі в Європі, колись її найбільшому ринку, оскільки повʼязані з війною санкції відлякали деяких клієнтів. «Норнікель» перенаправив продажі в Азію, які за перше півріччя зросли вдвічі та склали приблизно 50% від загального обсягу, повідомила компанія 2 серпня.

Контекст

«Норнікель» контролює приблизно десяту частину світового ринку нікелю. У грудні стало відомо, що «Норнікель» розглядає можливість скорочення виробництва нікелю, оскільки деякі європейські покупці уникають поставок із Росії, а також на тлі потенційного профіциту.

«Норнікель» переглядав свою стратегію та налагоджував тісніші звʼязки з такими країнами, як Китай, Туреччина й Марокко, через західні санкції щодо російської економіки.

Західні уряди утримуються від ударів по «Норнікелю», памʼятаючи про збої на ринках алюмінію після того, як у 2018 році проти суперника Потаніна Олега Дерипаски та його групи «Русал» були запроваджені санкції.

За оцінками американського Forbes, статки Потаніна становлять $26,4 млрд, що робить його 51-ю найбагатшою людиною у світі. У 2022 році він посів друге місце в списку найбагатших бізнесменів Росії. Російський Forbes оцінює його статки у $17,3 млрд. 

Цьогоріч «Норільський нікель» планував скоротити виробництво нікелю та кобальту, ключових для акумуляторних батарей, у звʼязку з затримкою ремонту заводу й пожежею на НПЗ.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні