Українські безпілотники атакували нафтопереробний завод (НПЗ) у Калузькій області Росії. У районі «Першого заводу» було чути вибухи та почалася пожежа. Про це спочатку повідомив телеграм-канал Shot з посиланням на місцевих жителів, а пізніше підтвердив губернатор Владислав Шапша.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Близько першої години ночі кілька потужних вибухів пролунали в Дзержинському районі, недалеко від станції Полотняний завод. За словами місцевих мешканців, до цього було чути характерні звуки прольоту кількох БПЛА, після чого стало видно пожежу і дим у районі місцевої нафтобази.
- Губернатор Владислав Шапша близько 7:00 підтвердив атаку на завод у Дзержинському районі. За його словами, «внаслідок падіння БПЛА» на території підприємства в Дзержинському районі сталося загоряння.
- «На даний момент пожежу ліквідовано. За попередніми даними постраждалих немає. Проводиться оцінка розміру пошкодження інфраструктури підприємства», – повідомив Шапша.
- Цей НПЗ вже був атакований 15 березня. Номінальна потужність з переробки нафти «Першого заводу» – 1,2 млн т на рік.
Контекст
Російське міноборони заявило, що за ніч ППО знищили пʼять українських БПЛА: три над територією Брянської області, один – над Московською й один – над територією Бєлгородської області.
Це друга атака на великий НПЗ за два дні. Удень 9 травня дрон атакував «Газпром нєфтєхім Салават» у Башкирії, встановивши рекорд подоланої відстані – 1300 км.
З початку року українські дрони атакували російські НПЗ і нафтобази щонайменше 20 разів. Під ударами опинилися майже всі великі заводи в європейській частині РФ.
До середини квітня РФ вдалося швидко відремонтувати деякі з ключових НПЗ, які постраждали від атаки українських безпілотників. У простої внаслідок атак перебувало близько 10% потужностей НПЗ порівняно з 14% на кінець березня, писав Reuters із посиланням на власні розрахунки. Сумарний простій нафтопереробки, що включає в тому числі планові ремонти, досяг 17% загальноросійських потужностей, або 4,527 млн т.
Російська економіка відчуває наслідки атаки українських безпілотників на НПЗ: у квітні зафіксоване стрімке падіння експорту нафтопродуктів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.