Благодійна діяльність в Україні має значний вплив на економіку країни. За даними дослідження Forbes Ukraine, у 2023 році загальний обсяг коштів, спрямованих на благодійну допомогу, становив 2-2,5% ВВП.
Ключові факти
- Зокрема, топ-50 найбільших благодійних організацій залучили 37 млрд грн, що еквівалентно 0,6% ВВП.
- Якщо розглядати ширшу групу топ-200 благодійних організацій, з урахуванням перерозподілу коштів між організаціями, то їхній сумарний обсяг оцінюється вже у 80-85 млрд грн, або 1,25% ВВП.
- Загалом всі благодійні організації України залучили за 2023-й від 105 до 115 млрд грн, що відповідає 1,7% ВВП країни.
- Окрім офіційних благодійних організацій, значну роль відіграють й інші менш формалізовані форми благодійності, такі як P2P-перекази, допомога від громадських організацій, передача грошових коштів чи матеріальних цінностей, а також гранти.
- Згідно з оцінками Forbes, ці форми благодійної допомоги додають ще від 20 до 50 млрд грн, що становить 0,3-0,8% ВВП.
- Таким чином, загальний обсяг благодійної допомоги в Україні еквівалентний 2-2,5% ВВП.
- Для порівняння, частка таких великих галузей, як будівництво та фінансова діяльність, у ВВП України становить 1,6% та 2,4% відповідно.
- Найближчим часом вийде друком новий номер журналу Forbes, що міститиме ранкінг та опис найбільших благодійних організацій України. Купити журнал можна тут.
Контекст
У 2024 році Україна посідає сьоме місце у світовому рейтингу благодійності, свідчать дані британської організації Charities Aid Foundation (CAF), що формує перелік. Торік українці були на другій позиції.
Україна третій рік поспіль входить до першої десятки країн у світовому рейтингу благодійності World Giving Index.
У 2024-му українці опустилися на пʼять позицій порівняно з попереднім роком. Водночас Україна входить до пʼятірки держав, чий рейтинг благодійності зріс найбільше за останнє десятиліття.
За даними CAF, серед дорослих українців 77% опитаних допомагають незнайомцям, 67% донатять і 27% волонтерять.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.