Категорія
Новини
Дата

В українські IT-компанії в 2020 році інвестували рекордні $571 млн

Українські технологічні компанії в 2020 році залучили понад $571 млн інвестицій у вигляді венчурного та приватного капіталу. Це стало рекордним показником, зазначає щорічне дослідження венчурного ринку України DealBook 2021.

Ключові факти

  • За минулий рік IT-компаніям вдалося залучити $571 млн, що на $27 млн більше, ніж 2019-го.
  • При цьому 62% інвестицій припало на GitLab, Creatio, Restream, airSlate.
  • Найбільш швидко зростаючим стартапом у 2020 році став Reface.
  • Також рекордними стали інвестиції на ранніх стадіях фінансування (seed і серія А) – $161 млн, тоді як 2019-го лише $46 млн. Переважала доля іноземних інвестицій.
  • 2020 року обсяг екзитів склав $131 млн.
  • Більшість українських фондів підтримували українські стартапи на ранніх стадіях залучення капіталу (seed і серія А). На стадії росту інвестували лише Horizon Capital та Dragon Capital.

Головна цитата

«Високий рівень активності, незважаючи на COVID-19, можна розглядати як свідчення стійкості й адаптованості високотехнологічного сектора економіки», – йдеться в дослідженні.

Контекст

Дослідження венчурного ринку України DealBook 2020 зазначає, що визначним для сфери ІТ в Україні став і 2019 рік – залучено понад $544 млн інвестицій від різних світових компаній. Це на $199 млн більше, ніж 2018-го. Більшість отриманих інвестиційних коштів (77%) було розподілено між трьома компаніями: Grammarly, GitLab, People.ai. Тоді стартапи залучили $44 млн у ході seed стадій і раундів серії А. Найчастіше вкладалися іноземні інвестори, які на seed стадії забезпечили 53% капіталу, а в раундах серії А – 61%. Найактивнішими іноземними інвесторами на ранніх стадіях стали Y Combinator, Point Nine Capital, bValue і TMT Investments.

У числі компаній із найбільшим міжнародним доходом опинилися Grammarly, Depositphotos, GitLab, People.ai і Petcube.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні