Категорія
Новини
Дата

В українські IT-компанії в 2020 році інвестували рекордні $571 млн

Українські технологічні компанії в 2020 році залучили понад $571 млн інвестицій у вигляді венчурного та приватного капіталу. Це стало рекордним показником, зазначає щорічне дослідження венчурного ринку України DealBook 2021.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За минулий рік IT-компаніям вдалося залучити $571 млн, що на $27 млн більше, ніж 2019-го.
  • При цьому 62% інвестицій припало на GitLab, Creatio, Restream, airSlate.
  • Найбільш швидко зростаючим стартапом у 2020 році став Reface.
  • Також рекордними стали інвестиції на ранніх стадіях фінансування (seed і серія А) – $161 млн, тоді як 2019-го лише $46 млн. Переважала доля іноземних інвестицій.
  • 2020 року обсяг екзитів склав $131 млн.
  • Більшість українських фондів підтримували українські стартапи на ранніх стадіях залучення капіталу (seed і серія А). На стадії росту інвестували лише Horizon Capital та Dragon Capital.

Головна цитата

«Високий рівень активності, незважаючи на COVID-19, можна розглядати як свідчення стійкості й адаптованості високотехнологічного сектора економіки», – йдеться в дослідженні.

Контекст

Дослідження венчурного ринку України DealBook 2020 зазначає, що визначним для сфери ІТ в Україні став і 2019 рік – залучено понад $544 млн інвестицій від різних світових компаній. Це на $199 млн більше, ніж 2018-го. Більшість отриманих інвестиційних коштів (77%) було розподілено між трьома компаніями: Grammarly, GitLab, People.ai. Тоді стартапи залучили $44 млн у ході seed стадій і раундів серії А. Найчастіше вкладалися іноземні інвестори, які на seed стадії забезпечили 53% капіталу, а в раундах серії А – 61%. Найактивнішими іноземними інвесторами на ранніх стадіях стали Y Combinator, Point Nine Capital, bValue і TMT Investments.

У числі компаній із найбільшим міжнародним доходом опинилися Grammarly, Depositphotos, GitLab, People.ai і Petcube.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні