Категорія
Новини
Дата

Обсяги експорту агропродукції у квітні зросли у 2,9 раза проти березня. Залізничні перевезення виросли на 238%

Обсяги експорту української аграрної продукції у квітні 2022 року збільшилися у 2,9 раза у порівнянні з березнем цього року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної продукції та продовольства України в Facebook.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Обсяги експорту залізничним транспортом зросли на 238%. Протягом березня і по 9 травня включно залізницею було перевезено 61% від загального обсягу реального експорту зерна, шротів і рослинних олій, тоді як морським транспортом – 29%», — йдеться в повідомленні.
  • За окремими видами товарів з 1 березня по 9 травня 2022 року з України було експортовано: 51 100 т пшениці, 20 900 т ячменю, 1 млн т кукурудзи, 114 900 т соєвих бобів, 174 300 т насіння соняшнику, 31 600 т соєвої олії, 197 500 т соняшникової олії, 100 400 т шротів.

Контекст

Раніше повідомлялося, що Україна не може вивезти близько 90 млн т виробленої аграрної продукції, через те що Росія заблокувала українські порти. Майже 70 суден заблоковані в морських портах України, шість суден під іноземними прапорами заблоковані в Маріупольському морському порту. Україна не контролює чотири порти: Маріупольський, Бердянський, Скадовський та Херсонський. Ці порти сумарно забезпечували 7,5% усієї перевалки.

ООН попереджає про глобальну продовольчу кризу.

Велика Британія вже оголосила про скасування мит на всі товари з України. Європейська комісія також запропонувала призупинити на рік дію всіх імпортних мит на весь український експорт до ЄС.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні