Категорія
Новини
Дата

Обвинувачення проти Курченка, який у розшуку 8 років, відправили до суду. Йдеться про схему з нафтопродуктами на 3 млрд грн

Одеська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувачення проти українського «бізнесмена-втікача» за фактом ухилення від сплати податків при розмитненні нафтопродуктів. Із повідомлення Офісу генпрокурора випливає, що йдеться про Сергія Курченка.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Обвинувачений у 2011-2014 роках створив злочинну організацію та налагодив схему ввозу на митну територію України нерозмитнених нафтопродуктів, вважає слідство. В подальшому їх реалізовували на внутрішньому ринку країни без сплати податків, зборів та платежів. Також, за даними слідчих, обвинувачений оформлював фіктивне вивезення цих нафтопродуктів за межі України.
  • Схема завдала економіці держави збитків на понад 3,1 млрд грн, йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.
  • В ході досудового розслідування було накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно, а також земельні ділянки ПАТ «Одеський НПЗ» та ТОВ «Енергія і газ Україна», які належать керівнику злочинної організації. Одеський НПЗ в 2013 році купила компанія СЄПЕК Сергія Курченка.

Контекст

Генпрокуратура оголосила у міжнародний розшук Курченка навесні 2014 року. Того ж року на Одеський НПЗ було накладено арешт у рамках кримінального провадження за фактами контрабанди нафтопродуктів.

У травні 2014 року тодішній голова МВС Арсен Аваков заявив, що компанії, які входять до холдингу Сергія Курченка СЄПЕК , за попередні два роки ввезли за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на 36 млрд грн. За документами, ці нафтопродукти не мали реалізовуватися на території України, а повинні були поставлятися до третіх країн, що дозволяло компаніям Курченко ухилятися від сплати податків.

У грудні 2021 року Київський районний суд міста Одеси дозволив спеціальне досудове розслідування щодо Курченка.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні