Будівництво вітроелектростанції /пресслужба ДТЕК
Категорія
Новини
Дата

ОККО та МХП планують побудувати 210 МВт вітряків до 2025 року – Нацкомісія

1 хв читання

Реалізація проєкту ВЕС дозволить ОККО увійти в трійку лідерів української вітрової енергетики, якщо рахувати тільки станції на підконтрольній території України. Фото пресслужба ДТЕК

До 2025-го найбільша паливна компанія України ОККО Віталія Антонова планує побудувати вітропарк потужністю 150 МВт, а виробник курятини МХП Юрія Косюка – потужністю 60 МВт, йдеться в тексті Forbes.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Агрохолдинг МХП планує до кінця 2025-го побудувати вітроелектростанцію потужністю 60 МВт, повідомив Нацрегулятор у відповідь на запит Forbes.
  • ОККО протягом 2024–2025 років планує побудувати вітроелектростанцію потужністю 150 МВт у Волинській області.
  • На форумі Forbes – «Енергія бізнесу» керівник ОККО Василь Даниляк розповів, що компанія придбала проєкт energy storage потужністю 20 МВт.
  • ОККО шукає можливості придбати сонячні електростанції. «Якщо матимемо пропозицію придбати станції на 100 МВт, то купимо на 100 МВт, якщо зможемо знайти на 150 МВт, то теж добре», – сказав Даниляк.
  • Реалізація проєкту дозволить ОККО увійти в трійку лідерів української вітрової енергетики, якщо рахувати тільки станції на підконтрольній території України

Контекст

В Україні до початку повномаштабної війни було побудовано 1683 МВт вітрових електростанцій. Найбільшу частку на ринку займала компанія ДТЕК ВДЕ – близько 30%.

Через російську навалу в окупації опинилися майже 80% вітрогенеруючих потужностей. Попри це 2023 рік – третій в історії України за обсягом збудованих вітряків – 230 МВт. Більше було лише у 2019-му (637 МВт) та у 2021-му (358,9 МВт). Нові вітропарки будували три енергокомпанії: ДТЕК ВДЕ, Elementum Energy, Еко-Оптіма.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні