Категорія
Новини
Дата

Оцінка найдорожчого фінтех-сервісу Європи Klarna обвалилася на 85%

1 хв читання

Оцінка одного з найдорожчих в Євролі фінтех-сервісів Klarna знижена з червневих $45,6 млрд до $6,7 млрд під час останнього раунду фінансування, пише Bloomberg. Проблема у фінтехів виникла через відмову інвесторів від роботи з активами, які вважаються ризикованими і потенційно переоціненими.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • Фінансовий гігант, який надає послуги за принципом «купи зараз – заплати пізніше», залучив $800 млн від нових та існуючих інвесторів. Проте через те, що Klarna кілька разів знижувала свої амбіції під час останніх переговорів з інвесторами, оцінка стартапу значно знизилася. Ще в лютому стартап оцінювався у $60 млрд, зазначає агентство.
  • Кількість клієнтів Klarna швидко зростає, але боргові витрати та збитки накопичуються. Операційний збиток компанії склав $245 млн у першому кварталі 2022 року та понад $600 млн у 2021 році.
  • Головний виконавчий директор Klarna Себастьян Семятковскі повідомив, що стартап не застрахований від падіння цін на акції, і що зараз саме час зосередитись на поверненні до прибутковості. Він вважає нижчу оцінку «дивною, враховуючи все досягнуте».
  • Аналогічна ситуація спостерігається й у основного конкурента Klarna – американського стартапу Affirm Holdings Inc. Його ринкова вартість впала з піку в $46,8 млрд у листопаді до приблизно $6,1 млрд.
  • Агентство зазначає, що проблема у фінтехів виникла через те, що інвестори відмовилися від роботи з активами, які вважають ризикованими і потенційно переоціненими.

Контекст

Klarna у 2005 році запустили Себастьян Семятковскі, Віктор Якобссон та Ніклас Адальберт. За оцінками сервісу, наразі він має 147 млн клієнтів, з яких 25 млн – у США. У магазинах низки країн, зокрема, у Скандинавії, Європі та США, Klarna – основний, а іноді і єдиний платіжний провайдер. Йдеться про понад 400 000 онлайн-магазинів по всьому світу.

Вперше Klarna став найдорожчою фінтех-компанією в Європі у серпні 2019 року. Тоді сервіс залучив $460 млн.

У 2018 році інвестори оцінювали компанію $2,25 млрд. У вересні 2020 року – в $10,6 млрд, а в березні 2021 року – вже в $31 млрд. Після цього Forbes назвав співзасновників Klarna мільярдерами. У червні сервіс залучив ще $639 млн при оцінці $46,6 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд