Підтримка Збройних сил України та протистояння Росії у війні обходяться державі у близько 2 трлн грн на рік. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час конференції послів України, пише Укрінформ.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes
Ключові факти
- «Фактично підтримка ЗСУ та війна коштує Україні близько 2 трлн грн. Це більше, ніж дохідна частина бюджету мирного часу», – зазначив премʼєр. Він додав, що у мирний час дохідна частина бюджету сягала 1,3 трлн грн.
- За словами Шмигаля, держава тримається завдяки фінансовій підтримці партнерів, а також за рахунок грантів і кредитів.
- «Ми втратили близько 30% нашої економіки та підприємств. Ми втратили 3,5 млн робочих місць. У перший рік війни втратили 29,5% нашого ВВП. Це менше, ніж очікувалося. Бізнес адаптувався і продовжує адаптовуватися. Цього року ми очікуємо навіть незначного зростання порівняно з минулим роком», – додав голова уряду.
Контекст
Україна збільшила військові витрати у 2022 році на 640%, до $44 млрд. Загалом військові витрати у світі за минулий рік зросли на 3,7%, до рекордних $2,24 трлн.
12 квітня цього року президент Володимир Зеленський підписав закон про збільшення видатків держбюджету на 537,2 млрд грн, з яких 96,5% буде спрямовано на сектор національної безпеки та оборони.
У першому півріччі 2023 року на забезпечення ЗСУ пішло 47,7% видатків загального фонду держбюджету, повідомив раніше голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, прямі видатки на ЗСУ склали 672,2 млрд грн.
За даними Мінфіну, видатки загального фонду держбюджету у першому півріччі склали 1 408,3 млрд грн.
З них 40,4% спрямували на оплату праці з нарахуваннями; 24,2% – пішли на оплату товарів і послуг; 18,8% – на соціальне забезпечення; 8,3% – на обслуговування державного боргу і 6% – на трансферти місцевим бюджетам.
За підсумками першого півріччя доходи загального фонду держбюджету за виключенням безповоротної міжнародної допомоги (грантів) склали 599,8 млрд грн.
Гетманцев зазначив, що близько 30% бюджету на оборону фінансується з спецфонду, в тому числі за рахунок грантів і благодійних внесків, які не є регулярними надходженнями.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.