Категорія
Новини
Дата

Підтримка ЗСУ та війна коштують державі майже 2 трлн грн на рік – Шмигаль

1 хв читання

Підтримка Збройних сил України та протистояння Росії у війні обходяться державі у близько 2 трлн грн на рік. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час конференції послів України, пише Укрінформ.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • «Фактично підтримка ЗСУ та війна коштує Україні близько 2 трлн грн. Це більше, ніж дохідна частина бюджету мирного часу», – зазначив премʼєр. Він додав, що у мирний час дохідна частина бюджету сягала 1,3 трлн грн.
  • За словами Шмигаля, держава тримається завдяки фінансовій підтримці партнерів, а також за рахунок грантів і кредитів.
  • «Ми втратили близько 30% нашої економіки та підприємств. Ми втратили 3,5 млн робочих місць. У перший рік війни втратили 29,5% нашого ВВП. Це менше, ніж очікувалося. Бізнес адаптувався і продовжує адаптовуватися. Цього року ми очікуємо навіть незначного зростання порівняно з минулим роком», – додав голова уряду.

Контекст

Україна збільшила військові витрати у 2022 році на 640%, до $44 млрд. Загалом військові витрати у світі за минулий рік зросли на 3,7%, до рекордних $2,24 трлн.

12 квітня цього року президент Володимир Зеленський підписав закон про збільшення видатків держбюджету на 537,2 млрд грн, з яких 96,5% буде спрямовано на сектор національної безпеки та оборони.

У першому півріччі 2023 року на забезпечення ЗСУ пішло 47,7% видатків загального фонду держбюджету, повідомив раніше голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, прямі видатки на ЗСУ склали 672,2 млрд грн.

За даними Мінфіну, видатки загального фонду держбюджету у першому півріччі склали 1 408,3 млрд грн. 

З них 40,4% спрямували на оплату праці з нарахуваннями; 24,2% – пішли на оплату товарів і послуг; 18,8% – на соціальне забезпечення; 8,3% – на обслуговування державного боргу і 6% – на трансферти місцевим бюджетам.

За підсумками першого півріччя доходи загального фонду держбюджету за виключенням безповоротної міжнародної допомоги (грантів) склали 599,8 млрд грн. 

Гетманцев зазначив, що близько 30% бюджету на оборону фінансується з спецфонду, в тому числі за рахунок грантів і благодійних внесків, які не є регулярними надходженнями.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні