Категорія
Новини
Дата

«Податок на Google» приніс майже 4 млрд грн за перше півріччя – Гетманцев

Державний бюджет з початку року отримав близько 3,8 млрд грн завдяки так званому податку на Google, повідомив народний депутат, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. У другому кварталі показник був на рівні січня–березня.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Станом на 1 серпня зареєстровано 94 платники.
  • «Загалом за результатами декларування за другий квартал особами-нерезидентами-платниками податку задекларовано €13 млн та $39,4 млн, або 1,9 млрд грн, що на рівні першого кварталу», – написав він.
  • Найбільші суми за результатами декларування другого кварталу сплатили Google Ireland Limited, Google Commerce Limited, Apple Distribution International Limited, Valve Corporation, Ebay Marketplaces GMBH, Fenix International Limited.
  • За даними Гетманцева, компанія OnlyFans з початку року сплатила $928 200 податку на Google.
  • У 2023 році платники-нерезиденти сплатили 5,75 млрд грн податку на додану вартість.

Контекст

У червні 2021-го Верховна Рада ухвалила закон, який назвали «податком на Google». Головна новація – зобов’язати іноземних техногігантів сплачувати 20% податку на додану вартість (ПДВ), як і інший зареєстрований в Україні бізнес. Міжнародним IT-компаніям не потрібна українська «прописка», щоб продавати цифрові послуги – фільми, ігри, хмарні сховища, софт чи онлайн-рекламу. Тож і сплата ПДВ до січня 2022 року їх не турбувала. 

Автори закону прогнозували, що «податок на Google» принесе 3 млрд грн на рік.

У травні 2023 року Гетманцев повідомив, що податок приніс до держбюджету майже 3,2 млрд грн. За результатами поданих за перший квартал спрощених декларацій з податку на додану вартість особами-нерезидентами задекларовано майже €23,5 млн та $27,1 млн, або 1,9 млрд грн.

Станом на 1 квітня на податковому обліку перебувало 87 платників.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні