Категорія
Новини
Дата

Польща відмовиться від російського газу до кінця року. Моравецький анонсував «найрадикальніший» у Європі план

Польща запускає план відмови від російських енергоносіїв та планує реалізувати його до кінця року, заявив премʼєр-міністр країни Матеуш Моравецький.

Ключові факти

  • Премʼєр-міністр анонсував «найрадикальніший у Європі план» щодо відмови від російських нафти, газу та вугілля. За його словами, цей план необхідний для відновлення Європи.
  • Повне ембарго, зокрема, на імпорт російського вугілля Польща запровадить вже у квітні-травні, йдеться у повідомленні на сайті польського уряду.
  • Польща вже значно скоротила свою залежність від російської нафти і має намір «докласти всіх зусиль, щоб до кінця року відмовитися від російської нафти», сказав премʼєр.
  • Моравецький очікує скорочення імпорту російського газу у травні. А план щодо повної відмови від газу з РФ має бути виконано до кінця 2022 року.
  • Очільник польського уряду закликав інші європейські країни, зокрема, Німеччину, наслідувати приклад Польщі.

Контекст

Від початку вторгнення РФ в Україну Варшава закликала ЄС включити російське викопне паливо в пакет санкцій, але Брюссель обрав стратегію поступового зниження залежності від російських енергоносіїв.

Країни ЄС імпортують у РФ приблизно 40% природного газу. Найбільше від російських енергоносіїв залежить економіка Німеччини. Канцлер Олаф Шольц заявляв, що ФРН не зможе повністю відмовитися від російського газу.

Матеріали по темі