Категорія
Новини
Дата

Польща з 2023 року хоче відмовитися від російського газу. Чинний контракт закінчується у грудні

Польща з 2023 року після завершення чинного контракту на закупівлю російського газу повністю відмовиться від його купівлі у країни-агресора. Про це заявив уповноважений польського уряду у справах стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський в ефірі RMF FM.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Чинний контракт на постачання Польщі газу по Ямальському газопроводу завершується у грудні.
  • Російський газ займає велику частку в імпорті Польщі, але держкомпанія PGNiG може його замінити: у неї є портфель контрактів, які замінять поставки з РФ, каже Наїмський.
  • У жовтні Польща введе в експлуатацію газопровід Baltic Pipe, у країни вже є розширений LNG-термінал, буде також готове газове сполучення з Литвою та Словаччиною, додав чиновник.
  • Нинішні надвисокі європейські ціни стабілізуються, оскільки всі покупці в Європі намагаються перейти на закупівлі, альтернативні російським, прогнозує Наїмський.
  • Він також підкреслив, що польський уряд виступає за негайне ембарго на поставки нафти з Росії.

Контекст

16 березня найбільша німецька енергокомпанія E.ON оголосила про припинення закупки нових обʼємів російського газу у торгівельних компаній «Газпрому», повідомляє Reuters. Компанія також попередила, що її частка у проєкті газової труби «Північний потік – 1» може знецінитися через початок Росією війни проти України.

Велика Британія відмовиться від російської нафти до кінця року, а президент США Джо Байден оголосив про ембарго на поставку енергоресурсів із РФ. Forbes пояснив, як це може вплинути на західні економіки.

Європейський союз також готує поетапний план відмови від російських газу, нафти й вугілля до 2027 року.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні