Категорія
Новини
Дата

Попри війну в Україні збудують до 1000 МВт зеленої генерації у 2023-му – Герус

Упродовж 2023 року в Україні буде збудовано близько 500 МВт сонячної генерації та 200-300 МВт – вітрової, розповів Forbes Андрій Герус, голова енергетичного комітету Верховної Ради в ефірі Business Breakfast з Володимиром Федоріним.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Якщо брати сонце та вітер або навіть всю зелену генерацію, то це може бути близько 1000 МВт у цьому році», – вважає Герус. За його оцінкою, буде збудовано близько 500 МВт сонячних електростанцій, ще близько 200–300 МВт – вітрогенерації. 
  • За його даними, влітку Україна споживає 12 000 МВт, взимку – 17 000 МВт.
  • Нарощення зеленої генерації стало можливим завдяки тому, що тисячі українських бізнесів та домогосподарств встановлюють сонячні панелі та вітряки на власних об’єктах, пояснив Герус. 
  • «Сьогодні це вже дійсно набуло великих масштабів. Малий, середній, великий бізнес – ті, хто зазвичай є споживачами, встановлюють обладнання та генерують електроенергію для власних потреб, а надлишки можуть віддавати в мережу», – каже голова профільного комітету ВРУ. 

Це не дозволить повністю перебудувати конфігурацію нашої енергосистеми вже до цієї зими, але посилить її на 10-20%

Контекст

21 червня на міжнародній конференції з відновлення України (URC 2023) в Лондоні уряд представив план трансформації української енергетики.

Згідно з документом, потужність сонячних і вітрових електростанцій в Україні до 2050 року має збільшитись у 30 разів, до 230 ГВт (у 2021-му потужність всієї генерації в Україні сягала близько 50 ГВт).

На початок 2022 року в Україні було встановлено близько 8500 МВт відновлювальної енергетики.

Найбільший український приватний енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова до 2030 року планує побудувати у Європі до 5000 МВт зеленої потужності (0,5% від ринку) за €6–6,5 млрд, повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в інтервʼю Forbes у липні. В Україні за цей же період компанія планує побудувати 2000 МВт.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні