Категорія
Новини
Дата

Постачальники нафти з РФ в Індію переходять на послуги російських страховиків – Reuters

1 хв читання

Російські експортери нафти все частіше користуються страховими послугами компаній з РФ для постачань до Індії. Про це пише Reuters з посиланням на дані джерел у сфері торгівлі та судноплавства. Це допомагає Москві підтримувати безперебійну торгівлю енергоресурсами, попри санкції, зазначило агентство.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Деталі

  • Наприкінці 2022 року G7 та ЄС запровадили обмеження ціни на російську нафту на рівні $60 за барель. За продаж нижче за цей рівень західні страхові та суднові компанії можуть пропонувати свої послуги продавцям російських вантажів. Таким чином західні санкції обмежують доходи РФ, не зупиняючи надходження російської нафти на ринок. 
  • Водночас Індія, яка не приєдналася до санкцій західних країн щодо Москви, дозволила роботу низки російських страховиків на страхування танкерів.
  • У липні Індія обігнала Китай і стала найбільшим покупцем російської нафти. Страхування близько 60% нафтових танкерів у липні надано саме російськими компаніями, в порівнянні з 40% у грудні минулого року. Йдеться, зокрема, про компанії Ингосстрах, Росгосстрах, Альфастрахование та ВСК Страхование.
  • Страхове покриття для решти 40% танкерів, які відправили нафту в Індію в липні, надали західні компанії, які, як і раніше, зберігають істотну частку на ринку страхування російських нафтоналивних суден, зазначило видання.
  • Проте, якщо у 2022-2023 роках левову частку страхових послуг пропонували західні компанії, то цього року страхові фірми РФ збільшили присутність на ринку морських перевезень.

Контекст

З кінця 2022 року, після введення обмеження ціни на російську нафту та заборони на імпорт до країн ЄС, Росія шукає механізми для обходу санкцій. Вона розширила свій тіньовий флот та знаходить нові ринки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, куди спрямувала 82% експорту нафти в 2023 році. Минулого року Росія стала найбільшим постачальником нафти до Китаю, обійшовши Саудівську Аравію.

У липні цього року Індія випередила Китай, ставши найбільшим у світі імпортером російської нафти, оскільки китайські нафтопереробники купували менше через зниження доходів від виробництва палива.

Група західних страховиків надала страхове покриття танкерам, що перевозять російську сиру нафту, попри те, що багато учасників сектору відмовились через побоювання порушити правила цінового обмеження країн G7, повідомив у серпні Reuters із посиланням на дані трейдерів і відправників вантажів.

KSE оцінює доходи Росії від продажу нафти в 2023 році на рівні $183 млрд і очікує їх зменшення до $145 млрд у 2024 році та до $139 млрд у 2025 році.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд