Категорія
Новини
Дата

Правління Toshiba схвалило пропозицію про викуп за $15 млрд від Japan Industrial Partners

Правління японського виробника промислової й побутової техніки Toshiba схвалило пропозицію про викуп від консорціуму на чолі з приватною інвестиційною компанією Japan Industrial Partners (JIP) у розмірі $15 млрд, пише Financial Times із посиланням на два джерела. Рішення відкриває шлях для найбільшої в історії країни приватної угоди.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • 147-річний конгломерат, вартість якого на момент закриття торгів у четвер, 23 березня, становила 1,8 трлн єн ($14 млрд), буде придбано Japan Industrial Partners, фондом, який очолює консорціум з 20 компаній, включаючи групу фінансових послуг Orix, Chubu Electric Power та виробника мікросхем Rohm.
  • На піку свого розвитку минулого року, коли очікувалися вищі пропозиції від Bain Capital та інших глобальних фондів прямих інвестицій, ринок оцінив групу в 2,5 трлн єн.
  • Угода, якщо її підтримають акціонери Toshiba, призведе до виключення компанії з лістингу – долі, якої їй ледве вдалося уникнути в 2017 році, коли вона була на межі банкрутства.
  • Через фінансові проблеми Toshiba у 2017 році обрала екстрену емісію нових акцій на суму $5,4 млрд у межах угоди, організованої Goldman Sachs. 
  • Протягом останніх шести років найбільшим акціонером Toshiba був Effissimo Capital Management, секретний сингапурський фонд, керований японськими менеджерами, який постійно чинив сильний тиск на Toshiba.
  • Toshiba почала подавати заявки минулої весни, що викликало інтерес у найбільших у світі інвестиційних фондів. Але JIP у кінцевому підсумку був обраний у якості кращого претендента в жовтні, і жоден інший фонд не представив пропозиції про поглинання компанії.

Контекст

Після бухгалтерського скандалу з Toshiba у 2015 році виконавчий директор і президент Toshiba Хісао Танака пішов у відставку. Компанія визнала, що завищувала свої прибутки у звітах за шість минулих років. Комісія заявляла, що фірма завищила свій операційний дохід загалом на суму 151,8 млрд єн ($1,22 млрд).

У листопаді 2021 року Toshiba оголосила про поділ на три окремі публічні компанії, одна з яких збереже назву Toshiba. 

Влітку 2022 року Toshiba отримала вісім початкових пропозицій щодо викупу компанії та дві пропозиції про злиття. Учасники торгів готові запропонувати до $51,41 за акцію. Таким чином загальна сума угоди оцінювалась у близько $22 млрд.

Можливість приватизувати одну з найвідоміших японських компаній викликала інтерес з боку багатьох найбільших світових приватних інвестиційних компаній, таких як Bain Capital та CVC, але зрештою Toshiba надала JIP статус кращого учасника торгів у жовтні.

JIP раніше купувала активи у таких груп, як Sony і Olympus, але фонд не має відомостей про купівлю цілої компанії такого розміру, як Toshiba.

Зрештою Toshiba отримала пропозицію про викуп на суму $15 млрд від консорціуму, який очолює японська приватна інвестиційна компанія Japan Industrial Partners (JIP), пише Financial Times

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні