Прибуток українських банків у першому півріччі сягнув 67,6 млрд грн /пресслужба НБУ
Категорія
Новини
Дата

Прибуток українських банків у першому півріччі сягнув 67,6 млрд грн

пресслужба НБУ

Платоспроможні банки в Україні в першому півріччі отримали 67,6 млрд грн чистого прибутку, повідомляє пресслужба Нацбанку. В аналогічному періоді минулого року банки зазнали 4,6 млрд грн збитку

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Операційний дохід банків зріс на 35%, а чистий процентний дохід за перше півріччя збільшився на 41% порівняно з показником січня–червня минулого року. Попри збільшення процентних витрат унаслідок підвищення відсоткових ставок за депозитами, процентні доходи зросли суттєвіше. 
  • Попри певне уповільнення у весняні місяці, зокрема внаслідок зменшення операцій з картками, чистий комісійний дохід зріс на 22%. Чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви збільшився у першому півріччі 2023 року на 57% – до 87,4 млрд грн.
  • «Головними чинниками прибутковості сектору залишаються зростання процентних доходів, передусім від високоліквідних активів, та несуттєві обсяги формування резервів», – повідомили у НБУ.
  • Загалом із початку повномасштабного вторгнення банки сформували резерви під кредити на 103 млрд грн. 
  • Станом на 1 липня лише вісім банків із 65 платоспроможних установ були збитковими з сукупним збитком 112 млн грн. 

Контекст

У 2022 році платоспроможні банки отримали 24,7 млрд грн чистого прибутку проти 77,4 млрд грн у 2021 році. Рентабельність капіталу сектору становила 10,9% порівняно з 35,1% рік тому.

НБУ бачить позитивні тенденції в економіці й не виключає перегляд прогнозу зростання ВВП у 2023-му, який наразі становить 2%, сказав під час Форуму підприємців Forbes заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук.

Уперше з початку великої війни банки в Україні відзначили зростання попиту на споживчі кредити та збільшення кількості схвалених кредитних заявок бізнесу, згідно з опитуванням НБУ про умови банківського кредитування, яке проводилося з 13 червня до 7 липня 2023 року серед кредитних менеджерів банків. Попит на корпоративні кредити у другому кварталі дещо зріс, зазначають у НБУ. Переважно це стосується гривневих позик для малого та середнього бізнесу: це підтримує його потребу в оборотних коштах і капітальних інвестиціях. Банки прогнозують зростання попиту на бізнес-кредити у третьому кварталі. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні