За підсумками липня міжнародні резерви України знову зросли і досягли рекордного рівня за часи незалежності – $41,7 млрд. За липень вони збільшились на $2,7 млрд. Про це повідомила пресслужба Національного банку.
Ключові факти
- За підсумками червня резерви становили $39 млрд. Упродовж липня вони «продовжували зростати завдяки стійким і ритмічним надходженням від міжнародних партнерів». Ці надходження перевищили чистий продаж валюти Нацбанком ($1,9 млрд) та боргові виплати країни в іноземній валюті ($395 млн).
- Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,6 місяця майбутнього імпорту, зазначили в НБУ.
Які валютні надходження були в липні
- $1,657 млрд – макрофінансова допомога від ЄС;
- $1,5 млрд – пільговий кредит під гарантії уряду Японії;
- $1,3 млрд – грантові кошти через трастовий фонд Світового банку, з них $1,25 млрд – від Сполучених Штатів;
- $227,3 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики.
Контекст
Основним джерелом фінансування дефіциту державного бюджету в умовах війни для України стала міжнародна допомога партнерів. Так, станом на 4 серпня Україна отримала $28 млрд упродовж 2023 року, повідомляв Мінфін.
Ці кошти надходять в іноземній валюті і поповнюють міжнародні резерви України. З них НБУ покриває різницю між попитом і пропозицією на валютному ринку. Також валюта використовується для погашення і обслуговування боргів в іноземній валюті.
Вже тривалий час надходження до резервів перевищують витрати з них, у зв’язку з чим рівень міжнародних резервів невпинно зростає. У липневому макропрогнозі НБУ очікує $38,3 млрд на кінець року. Тобто зараз резерви вже вище прогнозованого рівня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.