Генасамблея, ООН, вторгнення, Україна, Росія /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

«Проміжна перемога України». Forbes Ukraine дізнався деталі дипломатичного суперництва зі США в ООН

2 хв читання

Голосування у Генасамблеї ООН на третю роковину повномасштабного вторгнення Росії до України Фото Getty Images

Україна здобула проміжну перемогу над США у дипломатичній боротьбі в ООН за резолюції щодо роковин повномасштабного вторгнення. Про це Forbes Ukraine розповів співрозмовник у дипломатичних колах

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Деталі Генасамблеї

  • Сьогодні Генасамблея ООН прийняла резолюції України та США з нагоди роковин повномасштабного вторгнення РФ. Обидві набрали по 93 голоси. Українська була подана разом з європейськими країнами: вона містила чіткі визначення агресора та засудження агресії й залучення військ КНДР, заклик до відновлення територіальної цілісності України. Американська – була нейтральною.
  • США закликали Україну відкликати свою резолюцію та проголосували проти неї. «У нас 93 голоси, і в американців 93 – це фантастичний результат для нас і провал для американців», – каже співрозмовник Forbes Ukraine у дипломатичних колах.
  • «Іноді за правду боротись непросто», – написав у Facebook голова МЗС Андрій Сибіга. Україна цінує кожну з 93 країн, які підтримали резолюцію, додав він: «Це голосування показало нову силу Європи».
  • Один з ключових висновків голосування в Генасамблеї – Україна і Європа проявили суб’єктність, додає співрозмовник Forbes Ukraine. «Ми не пішли на шантаж США і змогли зібрати крутий результат, коли американці агітували проти нас, – пояснює він. – Важливо – ми проти резолюції США не агітували».

Деталі Радбезу

  • Однак повний контекст буде видно після голосування в Радбезі ООН, яке має відбутися цієї ночі (з 24 на 25 лютого за київським часом), додає співрозмовник у дипломатичних колах. Радбез розглядатиме резолюцію США. Але не розглядатиме українську, оскільки Україна не є членом Радбезу ООН.
  • Рішення Радбезу має зобовʼязуючий характер, на відміну від рішень Генасамблеї. Для прийняття потрібно 10 голосів з 15 членів Радбезу. П’ять постійних членів Радбезу – США, Британія, Франція, Росія, Китай – мають право вето. 10 непостійними членами зараз є Алжир, Данія, Греція, Гаяна, Пакистан, Панама, Південна Корея, Сьєрра-Леоне, Словенія та Сомалі.
  • Голосування у Радбезі по американській резолюції може показати, чи є домовленості між США, Росією та Китаєм, припускає дипломатичний співрозмовник Forbes Ukraine. Однак успіх США не гарантований: у Генасамблеї самі США та Китай утримались, а РФ голосувала проти американської резолюції.
  • «Виглядає так, що США були в шоці з результатів української резолюції та того, що ми її не відкликали, – додає співрозмовник. – І США почали маневрувати – посилатись, що європейці внесли правки в американську резолюцію, що вона нібито змінена». 
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні