Категорія
Новини
Дата

Прямі втрати України через руйнування інфраструктури зросли за тиждень на $4,45 млрд – проєкт «Росія заплатить»

Загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури на 18 квітня досягла $84,8 млрд, або майже 2,5 трлн грн. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження інфраструктури зросли на $4,45 млрд, свідчить аналіз проєкту «Росія заплатить»

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Загальні втрати економіки України через війну, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд, за оцінками Мінекономіки та KSE.  
  • Загалом за 54 дні війни РФ проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 000 км доріг, 32 000 кв. м житлового фонду.
  • Найбільше втрат за останній тиждень зумовлено зростанням пошкоджень та руйнувань підприємств, зокрема внаслідок використання непрямих методів оцінки втрат підприємств, що належать до малого бізнесу. Також в оновлених розрахунках було уточнено вартість пошкодженого та зруйнованого житлового фонду.
Прямі втрати України через руйнування інфраструктури зросли за тиждень на $4,45 млрд – проєкт «Росія заплатить» /Фото 1

Контекст

Група Світового банку оцінює фізичні збитки будівлям та інфраструктурі України, завданих військовою агресією РФ, приблизно в $60 млрд, повідомив президент банку Давид Малпасс. Оцінка не включає витрат для економіки України. За його словами, група Світового банку мобілізувала понад $3 млрд для України, аби підтримати продовження основних державних послуг. 

На післявоєнне відновлення України знадобиться щонайменше $600 млрд, сказав премʼєрміністр Денис Шмигаль на міністерському круглому столі в рамках «Весняних зустрічей» МВФ та Світового банку у Вашингтоні. У короткостроковій перспективі Україні необхідне фінансування у розмірі $4–5 млрд на місяць. У довгостроковій – країні потрібна стратегія відновлення, аналогічна до плану Маршалла, наголосив Шмигаль.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні