Категорія
Новини
Дата

«Путін не зможе здобути перемогу у цій війні». Мільярдер Річард Бренсон закликав світовий бізнес відстояти суверенітет України

Засновник Virgin Group Річард Бренсон закликав світовий бізнес обʼєднати зусилля та відстояти суверенітет України в умовах агресії з боку Росії. Мільярдер написав статтю «Мої думки про Україну та Росію», в якій наголошує, що «Путін не зможе здобути перемогу у цій війні».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Лідери бізнесу в усьому світі із занепокоєнням спостерігають за нарощуванням російських військ біля кордонів України. «Ніколи в останні роки не було більшого ризику повномасштабної війни на європейській землі. […] Що у 2022 році, чорт забирай, робить одна країна, накопичуючи танки біля кордонів іншої?», – пише Бренсон.
  • Він вважає, що потрібно чітко дати зрозуміти, що агресія завжди неприйнятна, і міжнародний бізнес підтримає санкції проти будь-якої держави, котра хоче порушити суверенітет іншої.
  • Бізнесмени єдині у думці, що війна між РФ та Україною матиме руйнівні та жахливі наслідки, сказав Бренсон. «Це ще більше ізолює Росію та її президента від решти світу, зруйнує російську економіку…», – зазначає він.
  • Бренсон наголошує, що Путін не зможе здобути перемогу у цій війні. «Це не той конфлікт, у якому президент Путін може перемогти у довгостроковій перспективі. Хоча його, здається, мало хвилює, що світ думає про його геополітичні амбіції, його має дуже хвилювати, яким буде майбутнє його власної країни», – пише бізнесмен.
  • Мільярдер нагадав, що вісім років тому, коли наміри Путіна щодо України стали очевидними для решти світу, він разом із партнерами доклали зусиль для мобілізації російських та українських бізнес-лідерів задля мирного врегулювання відносин. «Ми випустили заяву, яку охоче підписали західні та українські бізнес-лідери, але нам не вдалося отримати жодного російського підпису, тому що їхній страх перед репресіями з боку режиму в Москві був занадто великий», – зазначив Бренсон.
  • Російський народ колись зрозуміє, що заслуговує на краще, вважає він. «Прості росіяни зрозуміють, що вони заслуговують на краще, особливо якщо ситуація сягне точки, коли неминуче повстання українців, які захищають свої будинки, села та міста, поверне навʼязливу примару невдачі СРСР в Афганістані», – наголосив Бренсон.

Контекст

У листопаді РФ почала нарощувати військову присутність на кордоні з Україною. Наразі там понад 120 000 військових і техніки. Росія розмістила біля кордонів України додаткові ударні сили для атаки з повітря, написало 11 січня видання New York Times. Бойові та транспортні вертольоти поряд із штурмовиками стануть перевагою Росії, якщо Путін вирішить вторгнутися до України, заявляють співрозмовники видання. Увечері 11 січня Міноборони РФ повідомило про початок військових навчань поблизу кордону України.

Президент США Джо Байден заявляє, що вторгнення Росії до України матиме катастрофічні наслідки для російської економіки. На думку президента США, російська економіка дуже залежна від продажу енергоносіїв та сировини, тому припинення економічних стосунків з ЄС і США «буде дуже болючим для самих росіян».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні