Рада Європейського Союзу затвердила 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій до других роковин від дня повномасштабного вторгнення Росії до України, повідомляє пресслужба.
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Ключові факти
- Рада ЄС вирішила ввести обмежувальні заходи щодо ще 106 фізичних і 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
- Нові списки, погоджені сьогодні, націлені насамперед на військовий та оборонний сектори та повʼязаних з ними осіб, зокрема тих, хто бере участь у постачанні озброєнь КНДР до Росії, а також на представників судової влади, місцевих політиків і людей, відповідальних за незаконну депортацію українських дітей.
- Загалом обмежувальні заходи ЄС наразі поширюються на більш ніж 2000 фізичних і юридичних осіб.
- Рада додала 27 нових організацій до списку тих, хто безпосередньо підтримує російський військово-промисловий комплекс. На них поширюватимуться більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів та технологій подвійного призначення, а також товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Деякі з цих підприємств розташовані в третіх країнах (Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд і Туреччина) і беруть участь в обході торгових обмежень, інші – російські підприємства, які займаються розробкою, виробництвом та постачанням електронних компонентів для ВПК Росії.
- Сьогоднішнє рішення розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони і безпеки за рахунок додавання компонентів для розроблення і виробництва безпілотних літальних апаратів.
- ЄС запровадив додаткові обмеження експорту товарів, зокрема електричних трансформаторів.
Контекст
Попередній, 12-й пакет санкцій проти Росії Рада Європейського Союзу затвердила у грудні. Санкції мали завдати додаткового удару по здатності РФ вести війну, націлюючись на важливі сектори російської економіки та ускладнюючи обхід санкцій.
21 лютого постійні представники країн-членів ЄС погодили новий пакет санкцій проти Росії, офіційно його мали затвердити до 24 лютого. Очікувалося, що у новому пакеті ЄС вперше запровадить обмеження для компаній у материковому Китаї з того часу, як Росія вторглася в Україну.
ЄС уже ввів чимало заборон, наприклад, для морського імпорту російської нафти, а зовсім недавно – на алмази. Брюссель вважає, що мало що залишилося того, у чому країни ЄС могли б дійти одностайної згоди, а санкції щодо російського ядерного палива та скрапленого природного газу поки що вважаються такими, що не обговорюються.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.