Категорія
Новини
Дата

Рекорд за три роки. Українці за вересень відкрили у «Дії» понад 26 000 ФОПів

У вересні в «Дії» зареєстровано понад 26 000 фізичних осіб – підприємців, що є рекордним показником за останні три роки. Про це повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Ключові факти

  • «Рекорд за три роки – українці відкрили 26 000+ ФОПів у «Дії» за вересень», – написав Федоров у своєму телеграм-каналі.
  • За словами віцепремʼєра, відкривати новий бізнес під час війни – «це героїчний вчинок».
Рекорд за три роки. Українці за вересень відкрили у «Дії» понад 26 000 ФОПів /Фото 1
  • За даними «Дії», більше бізнесів відкривають жінки, 51,06% від загальної кількості. У лідерах за видами діяльності незмінно – роздрібна торгівля.
  • Топ сфер діяльності ФОП протягом 2023 року: програмування; інтернет-магазини; перукарні та салони краси; роздрібна торгівля: продукти, напої, тютюн; ресторани та кафе.
Рекорд за три роки. Українці за вересень відкрили у «Дії» понад 26 000 ФОПів /Фото 2
  • За даними Опендатабот, у вересні українці відкрили 35 587 нових ФОПів. Попередній рекорд було зафіксовано у червні із показником 31 477. 

Контекст

В Україні відкривається більше нових ФОПів, аніж закривається. На початок осені в країні офіційно працюють 2 052 326 ФОПи. Попри війну, кількість малих і середніх бізнесів зростає та навіть бʼє довоєнні рекорди, повідомив Опендатабот, посилаючись на дані ДП «Національні інформаційні системи».

Бізнес у вересні позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності після двох місяців поспіль стриманих очікувань. Індекс очікувань ділової активності підвищився до 50,1 порівняно з 49,3 в серпні, перевищивши нейтральний рівень (50 пунктів), йдеться у повідомленні Національного банку України.

Поліпшенню очікувань респондентів сприяли поступове відновлення темпів виробництва, налагодження нових шляхів поставок продукції, зниження темпів зростання витрат на сировину та енергію, поліпшення інфляційних і курсових очікувань, сталий внутрішній попит. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні