До спеціального податкового режиму «Дія.City» приєдналося більш ніж 200 defense-tech компаній – від мобільних тренажерів бойової зброї до дронів для розмінування, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
«Дія.City» є державним проектом, який створює кращі умови для розвитку українських технологічних компаній.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Серед компаній, які створюють технології для Сил оборони і долучились до «Дія.City», розробник розумних дронів для розмінування територій Ailand Systems і міжнародна ІТ-компанія Auterion, що розробляє програмно-апаратні рішення для автоматизації дронів.
- Також приєдналась компанія Sokil Defense System, яка спеціалізується на розробці комплексних рішень для підготовки операторів гранатометів і протитанкових ракетних комплексів.
- Серед резидентів також SkyRIPer, команда розробників безпілотних систем, зокрема FPV-дронів та наземних комплексів управління, і виробник БпЛА й авіаційних систем Ukrspecsystems.
- До «Дія.City» долучилась і платформа UADamage для автоматичного дистанційного зондування за допомогою супутників і дронів.
Контекст
Минулого року уряд розширив види діяльності в просторі «Дія.City», щоб найкращими умовами для розвитку технологічного бізнесу могли користуватися більше компаній, зокрема defense-tech.
27 грудня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив Національну стратегію доходів до 2030-го. Документ – великий план збільшення власних доходів України на середньострокову перспективу. Одна з позицій – переглянути доцільність існування проєктів зі створення бізнес-стимулів шляхом пільг для податку на прибуток підприємств. Зараз в Україні діє два таких режими: індустріальні парки та «Дія.City». За підсумками 2023 року резиденти «Дія.City» сплатили 8,5 млрд грн податків. Загалом до податкового режиму приєдналися 1000 компаній.
У планах урядовців – спостерігати за динамікою спеціального податкового режиму, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю Forbes у грудні.
У середньостроковій перспективі «Дія.City» не скасовуватимуть, сказав голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Позитив від існування режиму є, хоча й не такий, як хотілося б, зазначав Гетманцев.
6 лютого 2024-го відбулася презентація Diia.City United – спілки, що об’єднала українські технологічні компанії задля збереження функціонування та доопрацювання спеціального податкового режиму «Дія.City».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.