Категорія
Новини
Дата

Річна інфляція в Україні прискорилася до 26,6% – Держстат

1 хв читання

У жовтні інфляція в Україні відносно вересня зросла на 2,5%, а у річному вираженні – до 26,6%. Базова інфляція у жовтні, як порівняти з вереснем, становила 1,9%, з початку року – 20,1%, повідомляє Держстат.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • На споживчому ринку в жовтні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4,2%. Найбільше подорожчали яйця – на 60,5%. На 2,3–11,3% зросли ціни на сало, овочі, фрукти, мʼясо та мʼясопродукти, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби, сири, масло, молоко. Водночас на 4,8% подешевшали продукти переробки зернових.
  • Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,9%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,0%, алкогольні напої – на 0,8%.
  • Одяг і взуття подорожчали на 1,9%.
  • Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,2% відбулося у першу чергу за рахунок подорожчання послуг лікарень та амбулаторних послуг. 
  • «Ціни на транспорт зросли на 0,8% переважно через подорожчання транспортних засобів на 1,5%. Водночас на 5,1% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті», – повідомили у Держстаті. 

Когнтекст

У вересні інфляція в Україні відносно серпня зросла на 1,9%, а у річному вираженні – до 24,6%. 

8 вересня Національний банк вдруге поспіль зберіг облікову ставку на рівні 25% річних, вважаючи такий рівень достатнім для утримання курсу гривні та інфляції. Інфляція у серпні становила 23%, і ціни зростають повільніше за очікування, констатує регулятор.

Інфляційний тиск залишається значним через руйнування виробництв і логістики, погіршення інфляційних очікувань. Це відображається у високому попиті на товари довгострокового використання та іноземну валюту. Додатковий чинник – липнева корекція офіційного курсу гривні на 25%.

Корекція офіційного курсу та додаткові обмеження НБУ на валютному ринку сприяли зменшенню дисбалансів на валютному ринку. Завдяки зниженню обсягів продажу валюти НБУ та значній міжнародній допомозі золотовалютні резерви у серпні зросли до $25,4 млрд.

У Мінекономіки ж повідомили, що темпи інфляції в Україні зменшуються другий місяць поспіль і тенденція триватиме до кінця 2022 року. Підставою для оптимістичного прогнозу є зниження світових цін на нафту і продовольство, повідомив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні