Категорія
Новини
Дата

Ринок смартфонів під час великої війни впав на третину, кнопкових мобільних – на понад 42%

У 2022 році в Україні продажі смартфонів упали майже на третину, кнопкових мобільних – на 42,2%, повідомили Forbes у дослідницькій компанії GfK Ukraine.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У 2022 році в Україні продали 657 000 мобільних кнопкових телефонів, що на 42,2% менше ніж за попередній рік. У грошовому вимірі ринок просів скромніше – на 28%, та досяг 528 млн грн, підрахували в GfK Ukraine.
  • Зі смартфонами ситуація краща. В Україні в 2022 році цих приладів продали 3,3 млн штук, що на 32% менше, ніж у минулому році. Грошовий обсяг ринку зменшився на 11,4%, до 29,9 млрд грн. 
  • Скорочення продажів кнопкових телефонів – в Україні давній тренд, каже керівник відділу партнерства з ритейлерами GfK Ukraine Андрій Осадчий. Що стосується смартфонів, то їх купували менше, в основному, через загальне подорожчання імпортної техніки, каже комерційний директор мережі «Фокстрот» В’ячеслав Склонний. 
  • Зокрема, цінники на смартфони, в середньому, збільшилися на 30% у порівнянні з минулим роком, на кнопкові телефони на 24%, зазначають у «Фокстрот» та Eldorado. 
  • При цьому кожен п’ятий куплений смартфон у «Фокстрот» – преміум-класу, тобто коштує понад 20 000 грн. Зокрема, збільшилися продажі смартфонів Apple, зазначає начальник відділу персональної електроніки Eldorado Роман Івашкевич.
  • Значне зростання продажів смартфонів відбулося на новорічно-різдвяні свята 2022–2023-го. Склонний із «Фокстрот» зазначає, що в його мережі за цей період споживачі купували в 2,5 раза більше смартфонів, ніж у звичайні дні. 

Контекст

Через російсько-українську війну у 2022 році ритейлери техніки й електроніки зазнали важкого удару. У «Фокстрота» в Гостомелі згорів склад, знищено техніки на 600 млн грн, а у Eldorado деякі склади на сході України розграбували. 

Під кінець року ритейлери сильно постраждали від блекаутів, після бомбардувань російською армією у магазинів упали продажі. У дні відключень електрики плани були суттєво недовиконані, розповідав комерційний директор Іван Павлік із Comfy.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні