Росія може скоротити видобуток нафти на 500 000–700 000 барелів на день на початку 2023 року у відповідь на встановлене «Великою сімкою» цінове обмеження на експорт сирої нафти, пише Bloomberg із посиланням на інтервʼю віцепремʼєра РФ Олександра Новака російським ЗМІ.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- «Ми готові частково скоротити видобуток на початку наступного року», – сказав він, додавши, що обсяги становлять приблизно 5–6% від того, що зараз видобуває Росія. Хоча Новак назвав цю суму «незначною», скорочення такого обʼєму все ж може вплинути на світовий ринок нафти, в той час коли багато аналітиків передбачають, що попит у Китаї відновлюватиметься.
- Новак, головний представник Москви на переговорах в ОПЕК+ та ключовий урядовець у сфері енергетики, повторив, що Росія не продаватиме свою нафту покупцям і країнам, які застосовують межу цін, встановлену Заходом.
- Президент РФ Володимир Путін заявив журналістам у четвер, що в понеділок чи вівторок підпише указ-відповідь на введення обмежень. У ньому будуть представлені «превентивні заходи», сказав він, не вдаючись до подробиць.
- За словами Новака, річний видобуток нафти в Росії цього року, ймовірно, зросте до 535 млн т. Це еквівалентно приблизно 10,74 млн барелів на день при співвідношенні 7,33 барелів на 1 т. Середньодобовий видобуток нафти в Росії в листопаді досяг восьмимісячного максимуму в 10,9 млн барелів, згідно з галузевими даними, опублікованими Bloomberg.
- Росія стежитиме за ринком нафти в першому кварталі, щоб побачити вплив цінової межі, перш ніж ухвалити рішення про вжиття подальших заходів у відповідь, таких як встановлення мінімальної ціни, кажуть джерела.
Контекст
Країни Європейського Союзу, які десятиліттями були основними покупцями російської нафти, з 5 грудня припинили закуповувати її в морських портах через запроваджене блоком ембарго.
Країни «Великої сімки», Австралія та 27 країн ЄС також запровадили обмеження цін на російську нафту в обсязі $60 за барель.
Видобуток нафти в Росії зріс напередодні ембарго та цінових обмежень. Утім, джерела повідомили Reuters, що видобуток нафти в Росії може впасти на 500 000 – 1 млн барелів на добу на початку 2023 року після заборони ЄС.
Доходи РФ від продажу нафти впали в листопаді до другого найнижчого рівня цього року, оскільки зростання експорту не змогло компенсувати збільшення знижок на барелі в країні, пише Bloomberg із посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства.
Російські морські перевезення сирої нафти різко скоротилися на 1,86 млн барелів, або ж на 54% на день, у перший повний тиждень дії санкцій «Великої сімки», спрямованих проти доходів Москви від продажу нафти.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.