Категорія
Новини
Дата

Україна очікує зменшення прибутків РФ на 50% через нафтове ембарго і цінове обмеження Заходу

В Мінекономіки України очікують, що ембарго на російську нафту та нафтопродукти має зменшити прибутки Росії у цій сфері на 50%, заявила перший віцепрем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко, пише «Укрінформ».

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Ми очікуємо, що обвал прибутку від експорту нафти і газу має бути більш ніж на 50% саме через запровадження ембарго ЄС на нафту та нафтопродукти і запровадження обмеження ціни», – заявила вона.
  • За словами Свириденко, на нафту і газ припадає 60% і 40% відповідно доходів федерального бюджету РФ. «Ми очікуємо, що доходи Росії впадуть нижче критичного в $40 млрд на квартал», – додала віцепремʼєр.
  • Вона висловила сподівання, що на фоні скорочення прибутків Росія має зіткнутися з труднощами фінансування війни.

Контекст

Країни Європейського Союзу, які десятиліттями були основними покупцями російської нафти, з 5 грудня припинили закуповувати її в морських портах через запроваджене блоком ембарго.

Країни «Великої сімки», Австралія та 27 країн ЄС також запровадили обмеження цін на російську нафту в обсязі $60 за барель.

Видобуток нафти в Росії зріс напередодні ембарго та цінових обмежень. Утім, джерела повідомили Reuters, що видобуток нафти в Росії може впасти на 500 000 – 1 млн барелів на добу на початку 2023 року після заборони ЄС. 

Доходи РФ від продажу нафти впали в листопаді до другого найнижчого рівня цього року, оскільки зростання експорту не змогло компенсувати збільшення знижок на барелі в країні, пише Bloomberg із посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства.

Російські морські перевезення сирої нафти різко скоротилися на 1,86 млн барелів, або ж на 54% на день, у перший повний тиждень дії санкцій «Великої сімки», спрямованих проти доходів Москви від продажу нафти.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні