Доходи Росії від нафти впали в листопаді через знижки на барелі – МЕА
Категорія
Новини
Дата

Доходи Росії від нафти впали в листопаді через знижки на барелі – МЕА

Доходи РФ від продажу нафти впали в листопаді до другого найнижчого рівня цього року, оскільки зростання експорту не змогло компенсувати збільшення знижок на барелі в країні, пише Bloomberg із посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Росія заробила близько $15,8 млрд на продажі нафти минулого місяця, за оцінкою МЕА. Найнижчий щомісячний прибуток цього року склав $14,7 млрд у вересні, що відповідає середньому показнику 2021 року.
  • Експорт енергоносіїв є єдиним найбільшим джерелом доходу для російського бюджету, і західні країни прагнуть скоротити потік грошей, який фінансує війну РФ в Україні. Зниження виручки у листопаді відбулося тому, що ціна на нафту марки Urals, ключову експортну нафту Росії, впала приблизно до $43 за барель на початку грудня.
  • За даними МЕА, російський експорт сирої нафти і нафтопродуктів зріс до 8,1 млн барелів на день минулого місяця, що є найвищим рівнем із квітня. Однак нові санкції, які набрали чинності у грудні, можуть змусити країну скоротити видобуток приблизно на 400 000 барелів на добу, зазначає агентство. МЕА передбачає подальші втрати у першому кварталі після того, як ЄС заборонить імпорт російських нафтопродуктів, при цьому видобуток знизиться приблизно на 1,8 млн барелів на день до кінця періоду порівняно з рівнями до вторгнення. 
  • Середньодобовий видобуток у РФ наступного року становитиме близько 9,6 млн барелів на день. Згідно з галузевими даними, опублікованими Bloomberg, у листопаді російські виробники нафти видобували в середньому 10,9 млн барелів на день.
  • Міжнародне енергетичне агентство заявило, що наступного року ціни на нафту можуть зрости, оскільки санкції обмежують російські постачання, а попит перевищує колишні очікування.

Контекст

Країни Європейського Союзу, які десятиліттями були основними покупцями російської нафти, з 5 грудня припинили закуповувати її в морських портах через запроваджене блоком ембарго.

Країни «Великої сімки», Австралія та 27 країн ЄС також запровадили обмеження цін на російську нафту в розмірі $60 за барель.

Видобуток нафти в Росії виріс напередодні ембарго та цінових обмежень. Утім джерела повідомили Reuters, що видобуток нафти в Росії може впасти на 500 000 – 1 млн барелів на добу на початку 2023 року після заборони ЄС. 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні