Росія 14 жовтня вкотре обстріляла Одеський порт. Внаслідок атаки одна людина загинула, ще вісім постраждали. Про це повідомив віцепремʼєр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба. Попри російський терор, чорноморські порти працюють у штатному режимі.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Суховантажне судно під прапором Палау Optima зазнало другого пошкодження. Тиждень тому через обстріл судна постраждали іноземці – члени екіпажу.
- Інше пошкоджене сьогодні судно – NS Moon, що ходить під прапором Белізу.
- Під час атаки пошкоджено склад зернових, вантажні крани, складські приміщення, техніка, будівлі філії Адміністрації морських портів, автомобілі.
- Російські атаки на портову інфраструктуру не вплинули на роботу Українського морського коридору, заявив заступник міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко. За його словами, чорноморські порти працюють у штатному режимі, на підходах до них – 85 суден.
Контекст
Росія продовжує атакувати судноплавство в Чорному морі. У ніч на 6 жовтня країна-агресор обстріляла цивільне судно Paresa під прапором Сент-Кітс і Невіс в порту Південний. 7 жовтня балістична ракета пошкодила судно Optima під прапором Палау. 9 жовтня увечері РФ завдала удару балістичними ракетами по портовій інфраструктурі Одеської області, загинули шестеро людей. В ніч на 11 жовтня країна-агресор атакувала Одеський район балістичними ракетами, загинули четверо людей.
Загалом РФ пошкодила вже понад два десятки цивільних суден. За час повномасштабного вторгнення відбулося понад 50 атак на портову інфраструктуру, внаслідок яких пошкоджень зазнали понад 280 об’єктів портової інфраструктури, знищено – понад 100 000 т агропродукції, за даними Мінвідновлення.
Український морський продовольчий коридор продовжує цілодобову роботу. За понад рік вдалося експортувати вже більше 70 млн т вантажів, а це понад 2500 суден, які вийшли з українських портів до країн Африки, Азії та Європи.
Україна з початку маркетингового року експортувала 11,2 млн т зернових і зернобобових, що на 54% або у 1,5 раза більше минулорічного показника (7,2 млн т). Зокрема, у жовтні експортовано 731 000 т (+59%), повідомила 7 жовтня пресслужба Мінагрополітики з посиланням на дані Держмитслужби.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.