У ніч на 30 травня Росія завдала ракетної атаки по Хмельницькій області, у результаті було пошкоджено об’єкти енергетичної інфраструктури, повідомляє «Укренерго». Знеструмлювались понад 10 000 споживачів.
В останні місяці Росія цілеспрямовано завдає ударів по обʼєктах генерації. Українська енергосистема наразі переживає наймасштабнішу атаку з боку Росії, заявляв раніше міністр енергетики Герман Галущенко.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Станом на ранок знеструмленими внаслідок обстрілу залишаються близько 500 споживачів, тривають аварійно-відновлювальні роботи.
- Також у Хмельницькій області на ранок через негоду знеструмлено 4 134 споживачі, тривають ремонтні роботи.
- Загалом за даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 30 травня російські окупанти завдали ракетно-авіаційного удару по військових об’єктах та критичній інфраструктурі України із застосуванням 8-ми зенітних керованих ракет С-300/С-400 по Харківщині, 11 крилатих ракет Х-101/Х-555 із літаків стратегічної авіації Ту-95 МС та 32 ударних БпЛА типу «Shahed-131/136»
- В результаті протиповітряного бою було збито 7 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 32 ударних БпЛА «Shahed-131/136» у межах Хмельницької, Дніпропетровської, Черкаської, Кіровоградської, Запорізької, Одеської, Херсонської, Київської та Вінницької областей.
Контекст
З 22 березня по 8 травня РФ п’ять разів цілеспрямовано атакувала всі великі теплові та гідроелектростанції, тепер вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як раніше.
Внаслідок російської атаки 22 березня на Харківщині була знищена Зміївська ТЕС. У ніч на 11 квітня Росія знищила Трипільську ТЕС у місті Українка Київської області.
Під час останньої масованої ракетно-дронової атаки на енергетику України в ніч на 8 травня – постраждали обʼєкти «Укренерго» та ДТЕК. Значних пошкоджень було завдано також обʼєктам гідроенергетики – дві ГЕС виведено з експлуатації.
10 травня Кабмін виділив 7,2 млрд грн на відбудову української енергосистеми.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.