У ніч на 4 вересня росіяни атакували ударними БпЛА Shahed-136/131 з південного та південно-східного напрямків Одеську та Дніпропетровську області. Є влучання в обʼєкти аграрних підприємств Ізмаїльського району на Одещині.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Загалом зафіксовано пуски 32 «шахедів», які атакували Одещину та Дніпропетровщину, повідомила пресслужба Повітряних сил ЗСУ. Українські захисники знищили 23 ворожих дрони-камікадзе.
- Застосовувалася винищувальна авіація, зенітні ракетні війська та підрозділи мобільних вогневих груп Сил оборони.
- 17 дронів збили сили ППО в Одеській області, але є влучання, повідомив голова ОВА Сергій Кіпер.
- «Російські терористи упродовж 3,5 годин атакували ударними безпілотниками південь Одеської області», – наголосив він.
- За словами голови ОВА, у декількох населених пунктах Ізмаїльського району пошкоджені складські та виробничі будівлі, сільгосптехніка та устаткування промислових підприємств.
- Через потрапляння уламків внаслідок збиття виникло декілька загорянь на території цивільних обʼєктів. Станом на 7:00 вогонь ліквідовано, зазначив Кіпер.
- Масована нічна атака ударними безпілотними літальними апаратами типу Shahed-136 була спрямована на цивільну інфраструктуру Подунавʼя, заявили Сили оборони Півдня.
- Також росіяни атакували дронами Дніпропетровську область. Сили ППО знищили сім ворожих безпілотників, але є і влучання, повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
- Ворог влучив по інфраструктурному обʼєкту в Дніпровському районі. «У результаті удару виникла пожежа, її наслідки уточнюються. Але, за попередніми даними, загиблих та постраждалих немає», – зазначив Лисак.
Контекст
Після виходу із «зернової угоди» Росія неодноразово бомбила українські порти та зернові склади.
Зокрема, у ніч на 23 серпня росіяни атакували дронами-камікадзе «Бессарабську» філію компанії «Нібулон». Пошкоджень зазнали одразу кілька зернових терміналів і складів, вантажна інфраструктура, заявляв віцепремʼєр Олександр Кубраков.
«Росія системно б’є по зернових ємностях і складах для зупинки агроекспорту. Лише за цю ніч на 15% була знижена експортна потужність порту Ізмаїл, до цього був порт Рені і 35 000 т знищеного там зерна. Сьогодні вже восьма за рахунком атака на портову інфраструктуру після виходу Росії із «зернової ініціативи». Загалом за місяць атак на порти знищено 270 000 т зерна», – заявив 23 серпня Кубраков.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.