Категорія
Новини
Дата

Російська золотовидобувна Nordgold не змогла виплатити відсотки за євробондами

Золотовидобувна компанія Nordgold сім'ї російського олігарха Олексія Мордашова не змогла вчасно виплатити купон за єврооблігаціями у розмірі $8,25 млн. Компанія пояснила затримку технічними проблемами, пише The Bell.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Випуск єврооблігацій обсягом $400 млн був розміщений у 2019 році з терміном погашення у 2024 році. Nordgold 9 квітня мала виплатити $8,25 млн купона, але не змогла виконати зобовʼязання перед акціонерами вчасно.
  • Причина – технічні проблеми, що виникли у емітента Celtic Resources Holdings DAC («дочка» Nordgold) та поручителів з євробондів (теж структури Nordgold) з перерахуванням коштів на рахунок основного платіжного агента. 
  • Компанія заявляє, що має необхідні ресурси для проведення виплат за євробондами і взаємодіє з довірчим управляючим та платіжним агентом для вирішення проблем.

Контекст

Олексій Мордашов, проти якого ЄС наприкінці лютого запровадив санкції, перевів контрольну частку в Nordgold на дружину Марину Мордашову. З 28 лютого вона прямо чи опосередковано володіє понад 50%, але менше ніж 75% голосуючих акцій Nordgold. У олігарха залишилася частка більш ніж 25%.

Раніше РЖД допустила дефолт через невиплату відсотків за облігаціями. А найбільший у світі виробником алмазів «Алроса» не може виплатити відсотки за доларовими євробондами.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні