Категорія
Новини
Дата

Росія наблизилася до дефолту. Мінфін вперше провів розрахунки за боргами в рублях

Міністерство фінансів РФ не змогло розплатитися за євробондами у доларах через відмову іноземного банку, йдеться у повідомленні міністерства. Виплати на $649,2 млн проведено в рублях.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Іноземний банк-кореспондент відмовив у виконанні доручень щодо виплати купонного доходу у валюті, сказано у повідомленні.
  • Мінфін РФ перерахував кошти до Національного розрахункового депозитарію для проведення виплат у валюті РФ за офіційним курсом російського центробанку.
  • Зобовʼязання щодо облігацій «виконані в повному обсязі», вважають у Мінфіні.

Контекст

Після введення санкцій валютні активи РФ виявилися замороженими. В результаті РФ втратила доступ приблизно до половини резервів – близько $300 млрд.

РФ раніше вдавалося уникнути дефолту через те, що Мінфін США дозволяв використовувати заморожені резерви для здійснення купонних виплат.

Мінфін США 4 квітня заборонив РФ платити за боргами із заморожених резервів. Операції банку JPMorgan, який проводив платежі, зупинені. Ціль такого рішення – заставити РФ витрачати доступні валютні резерви та нові надходження, які, зокрема, використовуються для фінансування війни проти України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні