Категорія
Новини
Дата

РЖД першою серед російських компаній допустила дефолт за євробондами. Найбільша алмазна компанія може стати наступною

«Російські залізниці» (РЖД) допустила дефолт через невиплату відсотків за облігаціями, пише Bloomberg. «Алроса», яка є найбільшим у світі виробником алмазів, не зможе виплатити відсотки за доларовими євробондами, йдеться у заяві компанії.

29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • РЖД визнана Комітетом з кредитних деривативів такою, що перебуває у стані дефолту через невиплату відсотків минулого місяця. Це стало першим подібним рішенням відтоді, як проти РФ було запроваджено санкції. Контракти, що страхують борг компанії від дефолту, буде активовано, зазначає Bloomberg.
  • 9 квітня «Алроса» мала виплатити інвесторам купон з євробондів-2024 у розмірі $11,63 млн. Через санкції США та Великої Британії належне виконання зобовʼязань щодо облігацій технічно неможливе, йдеться у заяві компанії.

Контекст

Уряд США заборонив РФ платити за боргами із заморожених резервів. Операції банку JPMorgan, який проводив платежі, зупинені.

РФ раніше вдавалося уникнути дефолту через те, що мінфін США дозволяв використовувати заморожені резерви для здійснення купонних виплат за суверенним боргом, номінованим у доларах.

Після введення санкцій валютні активи РФ у юрисдикціях США, ЄС, Канади, Великої Британії та Японії виявилися замороженими. В результаті РФ втратила доступ приблизно до половини резервів – близько $300 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні