Категорія
Новини
Дата

Російські окупанти вивезли з України зернових і олійних на понад $600 млн – KSE Агроцентр

Орієнтовна загальна вартість викрадених РФ зернових та олійних культур в Україні становить понад $613 млн, підрахували у Центрі досліджень продовольства та землекористування KSE Institute. Загальні збитки галузі оцінюються в понад $27 млрд.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Ми бачимо все більше доказів того, що РФ краде наше зерно з окупованих регіонів України: з Херсонської області, із Запорізької області. Орієнтовна вартість цього вкраденого зерна та олійних культур – понад $600 млн», – заявив експерт центра Роман Нейтер.
  • Наразі загальна сума збитків і втрат через війну у сільському господарстві, за оцінками KSE Агроцентру, становить $27,6 млрд. Найбільша категорія – це непрямі втрати через морську блокаду українських портів, $11,9 млрд та зниження виробництва, $9,6 млрд. Серед збитків, які становлять $4,3 млрд найбільшою категорією є збитки через незібрані озимі культури ($1,4 млрд) та знищена техніка ($926 млн). 
  • Наразі втрачено зерносховищ сукупною місткістю в 4 млн т (пошкоджені або повністю знищені). Ще частина зерносховищ знаходяться в окупованих регіонах і до них немає повного доступу. 
  • Україна ризикує втратити до 10% свого ВВП, якщо експорт зерна не буде відновлений до рівня 2021 року, прогнозують в KSE Агроцентрі.
  • «Якщо зерно не експортуватиметься, ми побачимо серйозні зміни в структурі нашого агровиробництва та аграрного сектору загалом. Виробники переорієнтуються на інші культури. Виробництво соняшнику, пшениці, кукурудзи та ячменю впаде до задоволення лише внутрішнього попиту, в рази меншого за попит на світовому ринку», – зазначила керівниця KSE Агроцентр Марія Богонос.

Контекст

На середину червня загальна сума непрямих втрат сільськогосподарської галузі України від вторгнення РФ становила $23,3 млрд. Найбільших втрат (51%) країна зазнала через здешевлення сільгосппродукції внаслідок блокади портів – $11,9 млрд. Сума прямих втрат, нанесених сільськогосподарській галузі сягала $4,29 млрд. 22% від загальної шкоди українського АПК припали на втрати сільгосптехніки ($926 млн), 14% — на вироблену продукцію ($613 млн), 6% — на зерносховища ($272 млн).

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні