Категорія
Новини
Дата

Румунія планує прискорити транзит українського зерна Дунаєм

2 хв читання

Румунія вже забезпечила транзит понад 20 млн т зерна з України, близько половини з усіх 41 млн т, відправлених так званими дорогами солідарності з початку російського вторгнення, пише Bloomberg. Нині планується розширити один із ключових зернових маршрутів на тлі атак Росії на українські порти і склади.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Міністр закордонних справ Лумініца Одобеску заявила, що Румунія може відкрити нові пункти пропуску з Україною, збільшити персонал на існуючих пунктах пропуску та залучити відставних та військових лоцманів для прискорення транзиту суден через дунайські канали.
  • «Ми знаходимося в тісному контакті з Україною, щоб визначити найкращі варіанти збільшення та прискорення цього транзиту, – сказала Одобеску. – Ситуація з безпекою, звичайно, непроста, але ми сповнені рішучості продовжувати допомагати Україні».
  • Румунський порт Констанца на даний час є кращим варіантом для українських компаній через близькість та вартість. Проте, оскільки Румунія є найбільшим експортером зерна, зростає ризик переповненості як у портах, так і на наземних маршрутах. На існуючих пунктах пропуску з Україною вже стоять багатокілометрові черги вантажівок, а на Дунаї – десятки суден.
  • Румунія збільшила пропускну спроможність порту Констанца, модернізувала та знову відкрила закрите залізничне сполучення з Україною та працює над залученням таких необхідних лоцманів для управління суднами через Сулинський канал у напрямку українських портів на річці. 
  • За даними міністерства транспорту, у травні в порту Сулина навіть було зафіксовано рекордний трафік: понад 470 суден.
  • Далі на південь уздовж маршруту Болгарія також готова значно збільшити транзит українського зерна через свою залізничну мережу, якщо грецькі порти мають можливість обробляти зерно, заявив премʼєр-міністр Микола Денков раніше цього тижня. За його словами, Болгарія поки що допомагає транзиту українського зерна в основному через свій порт Варна, а можливість експорту через грецькі порти поки що не реалізована.

Контекст

17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Після виходу з угоди Росія неодноразово бомбила українські порти та зернові склади. За даними віцепремʼєр-міністра з відновлення Олександра Кубракова, лише за дев’ять днів унаслідок атак РФ було пошкоджено та частково знищено 26 об’єктів портової інфраструктури та пʼять цивільних суден.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні