Категорія
Новини
Дата

Військовий супровід суден з українським зерном активно не обговорюється. США та союзники шукають інші шляхи

1 хв читання

США та союзники не обговорюють можливий супровід суден із українським зерном у Чорному морі. Наразі розглядаються інші шляхи – наземним або річковим способом, повідомив координатор стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі в інтервʼю Голосу Америки.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Я думаю, ми всі розуміємо, що це лише посилить напругу та збільшить можливості для потенційного конфлікту між Заходом і Росією, а це не те, чого ми прагнемо», – сказав він, коментуючи можливість військового супроводження суден із зерном. 
  • За його словами, союзники хочуть, щоб зернова угода була продовжена. «Якщо коротко, працюватимемо з нашими союзниками та партнерами, щоб знайти інші наземні або можливо річкові маршрути, якщо якісь будуть доступні», – додав він.

Контекст

17 липня РФ направила Туреччині, Україні й ООН свої заперечення щодо продовження «зернової угоди» та відмовилася її продовжувати. Міноборони країни-агресора заявило, що через вихід Росії з «зернової угоди» з 20 липня всі судна, якы прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Українська зернова асоціація (УЗА) у звʼязку зі зривом зернової ініціативи Росією звернулася до Єврокомісії з пропозицією збільшити експорт «лініями солідарності» на 1–1,5 млн т на місяць. Це пропонують зробити за рахунок портів країн Балтії, а також Німеччини, Нідерландів, Хорватії, Італії та Словенії. 

УЗА також просить ЄС запровадити субсидії для компенсації європейським перевізникам додаткових логістичних витрат на транзитні перевезення й часткової компенсації портових витрат на українське зерно. 

FT повідомляла, що ЄС обговорює плани щодо відкриття альтернативних шляхів доставки українського зерна на світові ринки. Очікується, що Литва запропонує збільшити постачання до її портів. Також ЄС планує розглянути варіант надання субсидій для транспортування українського зерна «лініями солідарності». 

Велика Британія веде переговори з членами НАТО та іншими країнами про відправку військових кораблів в Чорне море для захисту вантажних суден, що перевозять українське зерно, повідомило раніше The Times

За даними видання, наразі ведуться переговори про створення так званої коаліції різних країн, які можуть приєднатися до британської ініціативи.

«Коаліція бажаючих» прагнутиме прорвати російську блокаду за кілька тижнів, надавши «захисний коридор» з Одеси через Босфор», – зазначило видання.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд