Володимир Зеленський провів зустріч із головою МЗС Саудівської Аравії принцом Файсалом бін Фарханом Аль Саудом /Офіс Президента України
Категорія
Новини
Дата

Саудівська Аравія надасть Україні допомогу на $400 млн

Володимир Зеленський провів зустріч із головою МЗС Саудівської Аравії принцом Файсалом бін Фарханом Аль Саудом Фото Офіс Президента України

Україна отримає допомогу від Саудівської Аравії на $400 млн. Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак після зустрічі Володимира Зеленського з міністром закордонних справ Саудівської Аравії, принцем Фейсалом бін Фарханом Аль Саудом.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Це перший офіційний візит очільника МЗС КСА в Україну з часу встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами (що відбулось 14 квітня 1993 р.), зазначив Єрмак.
  • За його словами, Україна отримає реальну допомогу від Саудівської Аравії. У рамках візиту в Офісі президента були підписані два документи, що формалізували надання Україні пакету допомоги у розмірі $400 млн: гумдопомоги на $100 млн та нафтопродуктів на $300 млн.
  • Зокрема, йдеться про Спільну програму співробітництва з Центром гуманітарної допомоги та допомоги Короля Салмана та Меморандум про взаєморозуміння із Саудівським фондом розвитку, уточнив Єрмак.

Контекст

Під час перемовин було відзначено важливість підтримки Саудівською Аравією суверенітету й територіальної цілісності України, зокрема в межах ООН, повідомила пресслужба Офісу президента. 

Окрему увагу сторони приділили імплементації української формули миру. Зеленський запросив Саудівську Аравію взяти участь у започаткованому відповідному дипломатичному процесі, зокрема долучитися до реалізації окремих пунктів формули.

Зеленський окремо зазначив, що попри продовження збройної агресії Україна й далі робить свій внесок у глобальну продовольчу безпеку. Він висловив сподівання щодо залучення Саудівської Аравії до української ініціативи щодо постачання зерна в країни Африки, які потерпають від голоду.

На зустрічі відбувся обмін думками щодо участі саудівської сторони у повоєнному відновленні України, а також долучення до перспективних проєктів в інвестиційній, агропромисловій та енергетичній сферах.

У вересні 2022 року за посередництва Саудівської Аравії Росія погодилася випустити десятьох військовополонених іноземців, які воювали в Україні. На початку війни спадкоємний принц Саудівської Аравії обговорював можливість стати платформою для переговорів, розповів інтерв’ю Forbes голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні