Категорія
Новини
Дата

СБУ затримала російську агентурну групу, яка планувала теракти у будівельних гіпермаркетах

Служба безпеки України затримала агентурну бойову групу РФ, яка запланувала серію терактів у будівельних гіпермаркетах та біля одного з кафе у Києві до 9 травня. Про це повідомляє пресслужба СБУ. За даними джерел Forbes Ukraine, йдеться про гіпермаркети французької мережі Leroy Merlin.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Російська агентурна група створила саморобні вибухові пристрої, які були замасковані у пакування з-під чаю. Вони складалися з таймера, детонатора і пластичної вибухівки із запалювальною сумішшю, яка мала спричинити масштабні пожежі. 
  • За задумом, вибухівка повинна була здетонувати у пікові години в столичних будівельних гіпермаркетах, щоб завдати максимальної шкоди відвідувачам. Агентурна група РФ планувала розмістити вибухівку серед легкозаймистих матеріалів, для того щоб подальшу пожежу не вдалося швидко ліквідувати.
  • Ще один теракт мав відбутися біля популярного київського кафе, кажуть у пресслужбі СБУ. Російські агенти хотіли закласти вибухові пристрої у запарковану поруч автівку. «Таким чином Головне управління Генштабу Збройних Сил РФ хотіло дестабілізувати ситуацію в Україні до 9 травня», – зазначають у СБУ. 
  • Служба безпеки України затримала безпосередніх виконавців теракту на «гарячому», коли ті встановлювали вибухові пристрої у третьому гіпермаркеті. Їм повідомлено про підозру за статтями 111 (державна зрада), 113 (диверсія), 258 (терористичний акт). Їм загрожує довічне увʼязнення, кажуть у пресслужбі СБУ. 
  • Будівельні гіпермаркети, про які йдеться в повідомленні СБУ, це Leroy Merlin, повідомило Forbes Ukraine джерело у СБУ. У Києві французька мережа має три гіпермаркети, випливає з даних на офіційному сайті. У пресслужбі Leroy Merlin на момент публікації не відповіли на запит Forbes Ukraine. 

Контекст

У березні 2022 року керівництво російського офісу Leroy Merlin повідомило партнерам, що не планує закривати бізнес у РФ і, навпаки, розширює асортимент та збільшує кількість партнерів. Усі заклики українського офісу вийти з Росії ігнорувалися, згодом український підрозділ узагалі відрізали від усіх корпоративних засобів звʼязку.

Національне агентство з питань запобігання корупції включило Leroy Merlin до списку міжнародних спонсорів війни. 

У березні 2023 року ритейл заявив, що передасть російський бізнес в управління локальному топменеджменту. Ця угода перебуває на розгляді регуляторів РФ, повідомляла тоді французька група Adeo, яка володіє мережею Leroy Merlin.

Водночас з початку повномасштабного російського вторгнення Leroy Merlin закрила чотири із шести своїх супермаркетів в Україні – на Кільцевій дорозі, Броварському проспекті, в ТРЦ Retroville та в Одесі в ТЦ «Рівьєра». Згодом, гіпермаркети на Броварському проспекті у Києві та в Одесі у ТЦ «Рівьєра» відновили свою роботу. 

Мережа може повністю піти з України, як це у свій час сталося з німецькими конкурентами OBI та Praktiker, писало у січні 2023 року видання «НВ.Бізнес». «Leroy Merlin програла конкуренцію «Епіцентру» та не змогла побудувати великий бізнес в Україні, а центральний офіс зацікавлений у розвитку на більш прибутковому російському ринку та не зважає на вторгнення РФ», – йшлося у тексті «НВ.Бізнес».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні