Категорія
Новини
Дата

Сенат США схвалив тимчасове фінансування з-понад $12 млрд для України

Сенат США (верхня палата парламенту) остаточно ухвалив законопроєкт про так зване тимчасове бюджетне фінансування, в якому передбачені $12,3 млрд негайної допомоги Україні, пише ЄП.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За законопроєкт проголосували 72 сенатори, проти виступили 25. 
  • Тепер документ відправляється до Палати представників, де, як очікується, буде проголосований у п’ятницю. Це дозволить американському уряду уникнути вимушеного призупинення роботи держустанов, яке може початися в суботу.
  • Документ включає пакет допомоги Україні в її боротьбі з російськими військами. Це зокрема $3 млрд на надання військової допомоги, включаючи навчання, обладнання, озброєння та логістичну підтримку; $1,5 млрд на поповнення запасів американського обладнання, наданого Україні або іноземним країнам, які надали підтримку; і $2,8 млрд на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки.
  • Додаткові $35 млн підуть на фінансування реагування на «потенційні ядерні та радіологічні інциденти» в Україні, а також на запобігання крадіжкам цих матеріалів.

Контекст

Цього тижня Сенат США підтримав законопроєкт про тимчасове фінансування, щоб уникнути часткового припинення роботи уряду наприкінці тижня, – масштабний захід, який надасть Україні $12,4 млрд. Але законопроєкт мають проголосувати у Палаті представників перед тим, як він піде на підпис президенту США Джо Байдену.

Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що із загальної суми – $7,8 млрд буде закладено на оборону, а $4,5 млрд піде на пряму бюджетну підтримку України.

Міністерство оборони США напередодні оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на $1,1 млрд. Постачання частини бойового обладнання, в тому числі 18 установок HIMARS, розраховане на підтримку України в довгостроковій перспективі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні