Американський штат Огайо оголосив лотерею для місцевих жителів, які отримали хоча б одне щеплення. Після цього рівень вакцинації в штаті виріс на 45%, пише Forbes.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Лотерею було оголошено 12 травня за рахунок держфінансування. Учасники можуть виграти пʼять призів у $1 млн.
- За словами губернатора штату Майка Девіна, Огайо став першим містом, де запустили подібну лотерею для вакцинованих жителів.
- Інші штати наслідують цей приклад. Про лотереї для вакцинованих жителів уже оголосили такі штати: Делавер, Колорадо, Орегон, Меріленд, Нью-Йорк і Кентуккі.
- Девін також зазначив, що в штаті спостерігається зростання на 94% щеплень серед 16- і 17-річних, які не мають права на грошовий приз, але можуть виграти повні стипендії в державні університети Огайо через окрему лотерею.
- Розіграші лотереї Vax-a-Million проводять щотижня починаючи з 26 травня, вони триватимуть пʼять тижнів.
- Учора перший мільйон виграла мешканка селища Сільвертон поблизу міста Цинциннаті. Її обрали випадковим жеребкуванням із понад 1,5 млн учасників, пише Politico.
- Переможницею стипендії коледжу стала мешканка міста Енглвуд.
Важливі цифри
44,7%. За даними Міністерства охорони здоровʼя штату Огайо, такий відсоток жителів отримали хоча б першу дозу вакцини та мають право на участь у лотереї. Нині в лотереї зареєструвалися близько 2,75 млн осіб.
Контекст
Лотерея в Огайо стала предметом пильної уваги законодавців, які критикували використання державних коштів. Водночас для заохочення вакцинування чиновники пропонують й інші стимули. Зокрема, в Нью-Джерсі пропонують безкоштовне пиво, а в Іллінойсі безкоштовні квитки до парку розваг Six Flags. Заохочують вакцинуватися й сервіси знайомств, які пропонують безкоштовний доступ до платних функцій вакцинованим користувачам.
Процес вакцинації в Україні стартував 24 лютого. Українців почали прищеплювати вакциною індійського виробництва CoviShield, яку виробляють за ліцензійними угодами британсько-шведської компанії AstraZeneca на потужностях індійського SII. Перша партія в Україну склала 500 000 доз. Загалом, Україна законтрактувала 45–47 млн вакцин проти COVID-19, повідомив президент України Володимир Зеленський. Зокрема, за контрактом із Pfizer – 20 млн доз. Станом на 27 травня в Україні від COVID-19 вакцинувалися 992 189 осіб. Із них дві дози отримали 107 524 особи.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.