НАБУ і САП заявляють про викриття масштабної схеми заволодіння коштами держпідприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» на суму понад 450 млн грн, йдеться у повідомленні пресслужби НАБУ. В організації схеми підозрюються сім осіб, зокрема ексміністр охорони здоров’я Максим Степанов, який очолював ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» з 2011 по 2016 роки.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Як зазначають в НАБУ, 21 липня про підозру повідомлено пʼятьом особам: колишньому директору ДП «Поліграфкомбінат» (з 2011 по 2016 роки держпідприємство очолював Максим Степанов), ексначальнику відділу поліграфкомбінату, фізичній особі-спільнику. Також до Естонії скеровано документи для повідомлення про підозру двом громадянам цієї країни (директору та менеджеру підконтрольної компанії).
- Кваліфікація: ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Ексдиректору додатково інкримінують легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).
- Ця справа розслідувалася у межах міжнародної слідчої групи з України, Естонії та Франції під егідою Євроюсту, зазначили в НАБУ.
Контекст
Слідство заявляє, що у 2013 році тодішній очільник «Поліграфкомбінату» придбав на підставних осіб естонську компанію, висловивши іноземним партнерам обов’язкову вимогу – постачання продукції через «потрібну» компанію.
Надалі він організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків документів (паспорти громадян України, ID-карти, посвідчення водія тощо) через цю компанію, йдеться у повідомленні НАБУ.
«Компанія-прокладка» закуповувала матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за завищеною у 4-6 разів вартістю. Упродовж 2013-2016 років через цю схему підозрювані заволоділи коштами на суму близько 500 млн грн, заявляє слідство.
В НАБУ зазначають, що ексдиректор «Поліграфкомбінату» замаскував як продаж 45% своїх акцій у підприємстві, що фактично не працювало (реальна ринкова вартість близько $100 000), іншій підконтрольній компанії за $1,35 млн. Далі їх задекларував, завдяки чому отримав можливість їх використовувати. Частину коштів у сумі $150 000 переведено безпосередньо на рахунки близьких осіб ексдиректора, заявляє слідство.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.